.

.

New
UCS1903 LED Лента 48LEDs 16IC/M Wareproof IP67 RGB led лента smd 5050 DC12V Luminaria LED Пиксели светла Боја Магија

UCS1903 LED Лента 48LEDs 16IC/M Wareproof IP67 RGB led лента smd 5050 DC12V Luminaria LED Пиксели светла Боја Магија

DEN 2303.00
DEN 2808.00

Стока
Достапно.

метар
UCS1903 LED Лента 48 LEDs 16 IC/M Wareproof IP67 RGB led лента smd 5050 DC12 V Luminaria LED Пиксели светла Боја Магија
Спецификации :
1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.55cm
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : Водоотпорен IP67
4) Работен Напон : 12 V DC
5) IC чип : UCS1903
5) LED Кол : 48leds / m, 5meter / ролна, еден пиксел IC контрола три 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 14.4 W/метар,
10) PCB Позадина : бела
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.

Детали

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
бела ПХБ
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
48
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
rgb led лента
Бренд Име:
Aixy
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
боја:
RGB
Место на Потекло:
Кина
Име:
UCS1903 LED Лента
Примена:
Во Затворен Простор&Отворено За Декорација Осветлување
LED КОЛИЧИНА:
48leds
Водоотпорен:
IP67
Пакет:
5m
превозот:
Нема Бесплатен Превозот
SMD:
5050
Свеж

Избор на клиенти