.

.

New
30M/многу LPD6803 Led Пиксели Лента RGB Led Лента светлина 10IC 30Leds 5050smd DC 12V Целосна Бои Дигитален LED лента LPD6803

30M/многу LPD6803 Led Пиксели Лента RGB Led Лента светлина 10IC 30Leds 5050smd DC 12V Целосна Бои Дигитален LED лента LPD6803

DEN 4487.00
DEN 5472.00

Стока
Достапно.

метар
30 M/многу LPD6803 Led Пиксели Лента RGB Led Лента светлина 10 IC 30 Leds DC 12 V Целосна Бои Дигитален LED LPD6803
Спецификации :
1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.55cm(0.4)
2) Емитуваат Боја : сон магија боја : Flash, Strobe, Избледи, и Мазна.итн
3) Заштита : НЕ ВОДООТПОРЕН
4) Работен Напон : 12 V DC
5) IC чип : LPD6803
5) LED Кол : 30leds / m, 5meter / ролна, 1pcs пиксели IC контрола 3pcs 5050 RGB
6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 °
7) Работна Температура : -20 ° до 50 °
8) Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd
9) Wattage : max 6 W/метар,
10) Боја Температура : RGB
11) PCB Позадина : бела
Примена :
1) Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2) Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3) И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
4) За вила декоративни осветлување, трговски центри, декоративни осветлување, мост осветлување, плоштади осветлување, погоден за ресторан, хотел, КТВ, диско, ноќни клубови,
5) како убава пејзаж на high-end забава. Висока светлина, добра флексибилност, лесно уред, шарени различни, дома декорација, концерти, модни ревии, и така натаму, може да се користи како преферирана.
Пакетот Вклучува :
1 buc * 5 метри LPD6803 LED лента.
Забелешка : Овој производ не е водоотпорен и не обвивка.
ПРОИЗВОДОТ СЕ ПРИКАЖЕ :
ПРИМЕНА :

Детали

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
36
LED Чип Бренд:
Lumiled
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
Градина
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Број На Модел На:
rgb led лента
Бренд Име:
Aixy
боја:
RGB
Место на Потекло:
Кина
Име:
Led Пиксели Лента 6803
Пакет:
5m
Излезна Струја:
3.00 На
ПРЕСТАПНА:
>@
Водоотпорен:
не waterpfoof
димензија:
130*70*45mm
Примена:
Во Затворен Простор&Отворено За Декорација
Свеж

Избор на клиенти