.

.

New
30m X Нови пристигне WS2811 неонски пиксели светлина DC12V влез 60LED/m,20Pixels/m сон боја led неонски пиксели светилка бесплатен превозот

30m X Нови пристигне WS2811 неонски пиксели светлина DC12V влез 60LED/m,20Pixels/m сон боја led неонски пиксели светилка бесплатен

DEN 16560.00

Стока
Достапно.

Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви одговори и понуди помош веднаш. Ако објектот е неисправна на 90 дена, Ние ќе ви испратиме замена или понуда за наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.00 /метар метар
WS2811 сон боја неонски пиксели светлина
Напон(СТРУЈА) : 12 V
Моќност : 18 W /Метар
LED/по метар : 60 PCS
IC/по метар : 20 PCS
Сива Одделение : 256
Пиксели/по метар : 20pixels
Водоотпорен : IP68
Димензија : 14mm*26mm
Боја : RGB полна боја , сон боја се менува
Пакет : 5m/roll ; Оваа ставка вклучува 30m
Примена :
Широко се користи за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центри
Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување
Широко се применува во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлување
Итни & security осветлување, реклама знак осветлување
Декоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложба
Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контура lightin
Карактеристики :
Superbright 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект,Купувачите треба да ги пријават на неисправни проблем во рок од 7 дена по приемот на објектот ,за замена или рефундирање на, ве Молиме контактирајте ме пред да се врати.
Долг животен век 50,000+ часа
Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање.

Детали

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
I
Број На Модел На:
I
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC
Бренд Име:
KINGGREEN
Спецификации (монистра светлина / m):
60led/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
Свеж

Избор на клиенти