.

.

New
3528/2835 LED Лента 120LED/M 12V Флексибилни Декорација Осветлување LED Лента Бела/Топло Бела/Сино/Зелена/Црвена

3528/2835 LED Лента 120LED/M 12V Флексибилни Декорација Осветлување LED Лента Бела/Топло Бела/Сино/Зелена/Црвена

DEN 199.00
DEN 288.48

Стока
Достапно.


5 M/Многу 120 LED/M 3528 LED Лента
Опис :
LED Type : 3528 SMD
LED количина : 120 LED / 1 Метар , 600 LED / 5 Метри
Оперативен напон : DC 12 V
Агол На Гледање : 120
складирање температура : -40 до 80
Оперативен температура : -25 до 60
Извор живот : > 50.000 часа
Апликации :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
Пакет се вклучени :
1 x 5m 3528 LED Лента
IP65 Водоотпорен
Бела
Топло Бела
Црвена / Зелена / Сина
IP20 НЕ Водоотпорен
Бела
Топло Бела
Црвена / Зелена / Сина
5 M / Многу
IP65 Водоотпорен Осветлување
IP20 НЕ Водоотпорен Осветлување

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
SMD3528
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
3.84 W/m
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Кри
Водоотпорен:
No
сертификација:
RoHS,CCC
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
SMD3528
Напон:
12V
Бренд Име:
Apluses
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Спецификации (монистра светлина / m):
120
Свеж

Избор на клиенти