.

.

New
Jiawen 5M Водоотпорен IP65 RGBW / RGBWW LED Лента Светлина SMD 5050 60LEDs/m + Wifi Контролер По Телефон СТАН + 12V DC Адаптер

Jiawen 5M Водоотпорен IP65 RGBW / RGBWW LED Лента Светлина SMD 5050 60LEDs/m + Wifi Контролер По Телефон СТАН + 12V DC Адаптер

DEN 1782.00
DEN 2376.00

Стока
Достапно.


Тоа може да се постигне со далечински управувач ,префрлете се во светлината, за да ја прилагодите јасноста на боите .0 верзија и android верзија 4.0 погоре или Андроид 4.11 b DSSS(-5d Bm),802.
2) Инсталирате со QR код :
Користете го скенира QR апликација за скенирање следниве QR код,потоа да ги даунлоадирате и инсталирате .
Излезна моќност : Макс 60 W / 5 Метри.
Мала големина, енергетски ефикасен, заштита на животната средина, голема погодност и хуманизирано дизајн.0 или погоре.
Wifi далечински управувач растојание достигне најмалку 20-40meters . Безжичен WIFI RGB Контролор : Техничка Спецификација :
Примена : заеднички анодна, константен напон светлина, како што се 12 V LED лента,12 V LED панел светлина, итн
Погоден Phone OS : IOS верзија 6.
Функција :
Овој контролер поддршка за IOS 6. Во прилог.
Инсталирање на апликација за IOS
1) да го Преземете бесплатно во App Store :
Entre на "App Store",пребарување "Magic Home Wi Fi",се најде "Magic Home Wi Fi",а потоа преземете и инсталирате.0 или Андроид 4.
Примање на чувствителност : 802.
Овој контролер е дизајниран за LED лента, модул итн.
Погледнете агол : 120 °.11 g
OFDM(-15d Bm)
Софтвер јазик : македонски , Кинески, автоматски го признаваат јазикот според оперативниот СИСТЕМ.
Работни Влезен Напон : 12 VDC.Има 16 милиони евра
бои и десетици светлина промена на режими. По лесен за инсталација и прилагодувања, можете да го користите вашиот Телефон (IOS 6.
Работна Температура : -20-60
Работен Напон : DC12 V-24 V Моќ : DC12 V : 144 W; DC24 V : 288 W;
Излез канал : 3А*4 Врска : заедничка анодна
Ефикасно Далечинско Растојание : внатрешна 30meters СТАН инсталирање на настава
Инсталирање на апликација за Android
1) да го Преземете бесплатно од Google Play :
Entre на "Google play" app store,пребарување"Magic Home Wi Fi",се најде" Magic Home Wi Fi Контролер"и инсталирајте ја.

Детали

Емитуваат Боја:
RGBW, RGBWW
боја:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
Тип На Објект:
Лента
Потрошувачка на енергија (W/m):
2.88 W/m
Бренд Име:
Jiawen
сертификација:
CE,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Извор На Енергија:
AC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Кри
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Led Диоди Број/M:
60
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Напон:
100-240V
Свеж

Избор на клиенти