.

.

New
5m/многу SMD5050 LED Расте Светла DC12V LED Растение Расте Светла Црвена Сина 3:1 4:1 5:1 за Стакленички Hydroponic Растение Расте

5m/многу SMD5050 LED Расте Светла DC12V LED Растение Расте Светла Црвена Сина 3:1 4:1 5:1 за Стакленички Hydroponic Растение

DEN 182.00
DEN 182.40

Стока
Достапно.

5 A (18 W)
до 2. Комбинација ќе визуелно произведуваат розова светлина.0 A (72 W)
до 10m : 12 V/10 A (120 W)
до 20м : 12 V/25 A (300 W)
до 100m : 12 V/125 A (1500 W, можете да го користите мулти-извор)
Различни IP Заштита Одделение
1 : Non-водоотпорен Флексибилни LED Лента : Гол ПХБ (Печатени Коло) Лента со самолепливи назад.
Напојување Опции (за Директно се Кандидира и Centerfeed/Јамка Назад Распоред)
LED Светло Лента моќ барања се заснова на неколку фактори, вклучувајќи светлина во дресот на изгледот и должината ограничувања на светлината лента-тип на осветлување. На 660nm deap читање и 460nm сина LED светло комбинација ќе им даде на растенијата погодни раст светлина.
И при изборот на трансформатор, треба да имаме на ум дека Трансформатор мора да се де-рангирани од 20% за да се спречи прегревање.0 A (48 W)
до 4. На ЦРВЕНО светло : СИНА оценет во 5 : 1, 6 : 1 се добри за растенија кои треба светлина се пополни во целиот раст период, како Лист Вкусен. Отпорен на вода палто (IP68).
4 : IP68 Водоотпорен Флексибилни LED ЛентаЦелиот Инјекција : Лента е ставен во У облик на Силиконски Цевка и се покриени од страна на гел на rop површината. На ЦРВЕНО светло : СИНА оценет на 3 : 1, 4 : 1, 5 : 1 се добри, за да го забрза растот на листот, за растенијата како Зелка, зелена салата, Спанаќ и така натаму.

Детали

Емитуваат Боја:
Не Водоотпорен, Водоотпорен IP65, IP68 Водоотпорен, 1M Не Водоотпорен
боја:
Црвено 3 Сина 1, Црвена 4 Сина 1, Црвена 5 Сина 1, Црвена 8 Сина 1
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
led растение расте светлина
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Повод:
Градина
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Боја Temp(К):
ЦРВЕНО
Бренд Име:
UnvarySam
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
12w/m
Тип На Објект:
SMD5050 LED Расте Светлина
Wattage:
12Watt
is_customized:
Yes
Водоотпорен Тип:
IP20/IP65/IP67/IP68
боја:
ЦРВЕНО
pcb боја:
Бела
Cuttable Сегменти:
3LEDs
Тип:
Расте Светла
Извор На Светлина:
LED Светилки
Свеж

Избор на клиенти