.

.

New
SAMSUNG SMD 5630 led лента 5m 60leds/m 12V лента светлина Водоотпорен природни Неутрален топло бела Ултра Светла IP65 , Бесплатен превозот

SAMSUNG SMD 5630 led лента 5m 60leds/m 12V лента светлина Водоотпорен природни Неутрален топло бела Ултра Светла IP65 , Бесплатен

DEN 766.00
DEN 1007.52

Стока
Достапно.


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2 Опис :
Предмет : 5630-60 SMD Супер светло ( Сеул Кореја 5630 led диоди SMD )
Се емитуваат Боја : чиста бела /топло бела/кул бело/природна бела
Led Количина : 60leds/m Прозрачна Флукс : 25-30 LM/led
Димензија : 5m х 10ММ * 2 MM
CRI : >= 80
Фактор на моќ : 0.9
Температура : -20 до 50
Живот : 50000 H
Зрак агол : 120
IP код : водоотпорен IP65
Напон : DC12 V
Складирање температура : -40 до 80
Оперативен температура : -25 до 60
Гарантирањето : 2 Years
Безбедност уверување : CE & Ro HS
Ултра-светли но работи на ниски температури
Пакет се вклучени :
1x 5m 5630 led лента водоотпорен
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Детали

боја:
Топло бела, Кул бело, природни белата, чиста бела
Тип На Објект:
Лента
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5630
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12V
Повод:
Спална соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
5630 led лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
Свеж

Избор на клиенти