.

.

New
VANJING LED Лента SMD 5050 DC12V 60LEDs/m 5m/многу Флексибилни Светлина RGB Лента Диоди Лента Дома Декорација Светилка

VANJING LED Лента SMD 5050 DC12V 60LEDs/m 5m/многу Флексибилни Светлина RGB Лента Диоди Лента Дома Декорација Светилка

DEN 231.00
DEN 307.68

Стока
Достапно.


Спецификации : Влез : 12 V Led Чипови : 5050 SMD Led Количина : 60leds/m Моќ : 14.4 w/m Водоотпорен : Нема Зрак агол : 120 степени. Боја : Кул Бела/Топло бела/Црвена/Зелена/Жолта/Сина/RGB Оперативни температура : -20° ~50 ° животниот век : 50.000 часови Сертификат : CE, Ro HS 5 метри лента во една ролна, една ролна во една анти-статички торба Карактеристики :
1. Лесно да се инсталира.
2. Ниска потрошувачка на енергија. Висока прозрачна.
3. Без мешање рф.
4. Долг живот до 50.000+ часа (5+ години). Ниска слабеењето, само 5% по 1000hours работи.
Апликации : 1. Автомобил декорација 2. Архитектонски декоративни осветлување 3. Archway, крошна и мост работ осветлување 4. Луна-парк, театар и авиони кабината расположение осветлување 5. Итни ходникот осветлување 6. Присутните walkway осветлување 7. Скалила акцент осветлување 8. Сокриени осветлување 9. Backlighting за signage писма 10. Channel писмо осветлување 11. Излез во случај на опасност патека осветлување 12. Чове осветлување
Пакет :
1* 5 M Nonwaterproof 5050 LED Лента

Детали

Емитуваат Боја:
Сино, Зелено, RGB, Црвена, Ладна бела, Топло Бела
Бренд Име:
VANJING
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CE,VDE,RoHS,CCC
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Број На Модел На:
5050 led лента
Енергија:
Секогаш На
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
Тип На Објект:
Лента
Свеж

Избор на клиенти