.

.

New
DC5V APA102 addressable 144LEDs/m RGB полна боја led пиксели лента,водоотпорен во силиконската цевка

DC5V APA102 addressable 144LEDs/m RGB полна боја led пиксели лента,водоотпорен во силиконската цевка

DEN 821.00
DEN 864.00

Стока
Достапно.

Поединечно контрола 1 IC и јас LED чип.e залив светла, назад
светла, кабинет светла, edge светлина, architectu рал светла за коридор, крошна, archway, светла за пат и контура означување; итн.1" бакар влошки и сте добро да се оди.
Бидејќи часовник и податоци е seperated, можете да користите било кој процесор брзина или тип на контрола на овие ленти, и не
мора да се грижите за да се биде внимателен со мерење на времето.
Тие можат да бидат добар избор за светлата за хотели, restau тирадите, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,
различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, ev en светла за домаќинство кујни или соби, итн.Cutted : 1 интегрирани RGB Led диоди по сегмент, може да се cutted по 1 LED.Напојување : мора да се користи 5 V DC напојување за напојување на оваа striup,
не користете го и не повисока од 6 V, или може да го уништи целиот лента. Леплива : не-водоотпорен : со 3 M лепило на задната страна за леплива;
водоотпорен : завртка+силициум клип, или 3 M лепило задната страна.Addressable полна боја led ленти APA102 C IC вграден во.Стандард Ролна Должина : 1meter/ролна. LED Осветлувањето : Црвена ~600mcd, Зелена ~500mcd, Сина ~150mcd
10. Тип :
Ова е 144 LED-по-метар верзија, имаме 30 LED/m, 60 LED/m . Тоа значи дека треба две игли, не една, за да контролирате Dot Stars.
Водоотпоренбела ПХБ; Водоотпоренцрна PCB
Не-водоотпорен бела ПХБ; Не-водоотпоренцрна PCB
9.7 cm(1 ПРЕДВОДЕНА секој), Лемење на 0. овие Led диоди имаат 2 жици (на текст
и излез) за испраќање на податоци - еден часовник pin и еден податоци pin.

Детали

боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Wattage:
S144102
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
S144102
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Led Диоди Број/M:
144 компјутери/m
Бренд Име:
ipixel LED
Спецификации (монистра светлина / m):
144
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Напон:
DC 5V
Потрошувачка на енергија (W/m):
28.8 W/M
Свеж

Избор на клиенти