.

.

New
5m DC12V SK6812-RGB 300LEDs (20pixes/m) дигитален led лента;не-водоотпорен;IP33;БЕЛА ПХБ

5m DC12V SK6812-RGB 300LEDs (20pixes/m) дигитален led лента;не-водоотпорен;IP33;БЕЛА ПХБ

DEN 816.00

Стока
Достапно.


Секој 3leds како еден пиксели со 12 V влез(2 парчиња нормално 5050 RGB LED и еден SK6812 RGB LED)
нормално 5050 RGB LED :
SK6812 ЛЕР :
http : //www.aliexpress.com/store/product/SK6812-adressable-full-color-RGB-5050-LED-light-source-with-built-in-chip-1000pcs-bag/312912_32365025616.html
Влезен напон : .......DC12 V;
Моќност : ............14.4 вати/метар;72watt/тркалаат;
LED ресурси : ....... Секој 3leds како еден пиксели со 12 V влез(2 парчиња нормално 5050 RGB LED и еден SK6812 RGB LED)
П'ty на LED : ........60leds/метар,300leds/ролна, секој 3 LEDs е одделно контролира
IC Тип : ...........SK6812 IC(изградена во внатрешноста на smd 5050 rgb led)
П'ty на IC : .........20 IC/метар (1 IC дискови 3 led чип);
Пиксели : .............20/метар;
Теренот : .............50mm(1000/20);
Сива скала : .........256;
Битови/боја : ..........8-битови/боја;24bit за RGB
FPC големина : ..........Ширина : 10мм, Високи : 2,5 mm;
FPC боја : ..........БЕЛА ПХБ
Заштита го оценувате.......НЕ-водоотпорен;IP33
Бои : ............Полна боја RGB, сон боја се менува;
Cuttable : ...........секој 3 LEDs е cuttable;
Пакет : ...........5meters/ролна во анти-статички торба

Детали

Тип На Објект:
Лента
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CCC,CE,FCC,ГШ,RoHS,ССА
Водоотпорен:
No
Напон:
12V
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Lumiled
Извор На Енергија:
DC
Повод:
Спална соба
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
SK6812-12V-60L-W-IP33
Бренд Име:
РИТА LED
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Свеж

Избор на клиенти