.

.

New
3528 led ленти 300leds 5m/многу чип СМД DC12V бар светлина RGB боја, со 24Key IR-далечински контролер DC кабел не-водоотпорен Р

3528 led ленти 300leds 5m/многу чип СМД DC12V бар светлина RGB боја, со 24Key IR-далечински контролер DC кабел не-водоотпорен

DEN 197.76

Стока
Достапно.


Други земји и пакет над 2 Кг, купувачите треба да си дозволат целиот превозот цена или продавачот може да го изберат превозот начини од себе.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.000 часа
Превозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.1% Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.25cm Водоотпорен : Не-водоотпорен Долг живот : >50.5% 4,7% од Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9. П : дали постои следење на Број за мојот објект?
A : Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете да го видите на пратката staus на соодветниот веб-сајт.
LED Лента : Точка Име : Led лента 3528 Емитуваат Боја : Црвена/Зелена/Блу/Жолта /Топло Бела/ бела/RGB Led Кол : 60 led диоди/Метри Влезен напон : AC/DC12 V Видите агол : 120 степени Работна Температура : -20 до 60° Големина : L500cm (5 M) x W0. П : Колку чини да брод на мојата земја?
A : Пакет помалку од 2 Kg ќе биде испорачуван Кина Пост Воздухопловната која е бесплатна испорака до 26 земји како следниве : сад; Обединето Кралство; Австралија; Бразил; Канада; Италија; Турција; Шпанија; Малезија; Франција; Русија; Шведска; Нов Зеланд; Норвешка; Швајцарија; Јапонија; Тајланд; Ирска; Израел; Белгија; Полска; Јужна Кореја; Австрија; Германија; Данска; Сингапур.000 часа Сертификација : CE & Ro HS LED контролор : (само за RGB led лента) Излез : 3 COMS мозоци-ја отвори излезната Поврзување на Владата : Заеднички Анодна Контрола на Опсег : 5-10 метри Напон : DC 12 V Max.

Детали

боја:
5METER
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
CHINCOLOR
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
LED Чип Модел:
SMD3528
Повод:
дневна соба
Боја Temp(К):
3500K
Број На Модел На:
L1+L59+L624
Енергија:
Секогаш На
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
4-5W
Спецификации (монистра светлина / m):
60 компјутери/m
брод од:
Кина Копното
Големина:
500cm*0.8cm*0.25cm
Адаптер:
не вклучуваат
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Свеж

Избор на клиенти