.

.

New
5m 4 Боја во 1 Водоотпорен SK6812 RGBW RGBNW RGBWW WWA Бела индивидуални addressable led лента 30/60 led диоди/pixles/m IP65/IP67 5V

5m 4 Боја во 1 Водоотпорен SK6812 RGBW RGBNW RGBWW WWA Бела индивидуални addressable led лента 30/60 led диоди/pixles/m IP65/IP67

DEN 960.00
DEN 1200.00

Стока
Достапно.

LED има ниска возење напон (кој овозможува заштита на животната средина и заштеда на енергија), висока осветленост, и избави агол, добра конзистентност, ниска моќност, и долг живот. Бело (6000-7000k) Топло Бела (2700-3000k) Природни Бела (4000-4500k) RGBW = RGB + Бело (6000-7000k) RGBWW= RGB + Топло Бела (2700-3000k) RGBNW= RGB + Природна Бела (4000-4500k) WWA = Бела + Топло Бела + Килибар 30 LED = 30leds/m 60 LED = 60leds/m
IP65 : Водоотпорен во Силиконски Слој IP67 : Водоотпорен во Силиконската Цевка
Пакет се вклучени :
1 * 5m SK6812 led пиксели лента
Спецификација за LED Лента :
Лента Напон : DC 5 V
Емитуваат Боја : RGBW/RGBWW/RGBNW/WWA
Агол На Гледање : 120
Број На Led диоди : 60 PCS/m, 30pcs/m
Број на ICs : 60 PCS/m, 30pcs/m
Број на Пиксели : 60 пиксели/m, 30pixels/m
PCB боја : Бела ПХБ /Црна PCB
LED Type : SMD 5050
Водоотпорен Оценка : IP65/IP67 (Водоотпорен)
Секој LED cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања
SK6812 RGBW/RGBWW/RGBNW е smart LED контрола коло и светлина емитуваат коло во една контролирана LED извор, кој има облик на 5050 LED чип. По внатрешен податоци latch, останатите податоци се пренесуваат преку внатрешни засилување коло и испрати на НЕ порта на останатите пиксели. На 24-битна податоците се пренесуваат од контролорот да DIN на првиот елемент, и ако тоа е прифатено тоа е извлечена пиксели за да пиксели.LED има ниска возење напон (кој овозможува заштита на животната средина и заштеда на енергија),висока осветленост, и избави агол, добра конзистентност, ниска моќност,и долг живот.

Детали

Емитуваат Боја:
SK6812 RGBW, SK6812 RGBWW, SK6812 RGBNW, SK6812 WWA, SK6812 Бела
боја:
60LED Бела ПХБ IP65, 60LED Црна PCB IP65, 30LED Бела ПХБ IP65, 30LED Црна PCB IP65, 60LED Бела ПХБ IP67, 60LED Црна PCB IP67, 30LED Бела ПХБ IP67, 30LED Црна PCB IP67
Извор На Енергија:
DC
Водоотпорен:
No
сертификација:
RoHS,CE,CCC
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Број На Модел На:
SK6812 led пиксели лента
Лента тип:
SMD
Енергија:
Движење
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
дневна соба
Тип На Објект:
Лента
200000137:
200002649
Напон:
5V
LED Чип Модел:
SK6812
Потрошувачка на енергија (W/m):
9/18
Спецификации (монистра светлина / m):
30/60
Свеж

Избор на клиенти