.

.

New
10sets/многу 10pcsX1M(3.3 ft) Црна U-Форма 12mm LED Алуминиумски Канал за Полнење за LED Лента Светлосни Инсталации LED Лента Светлина

10sets/многу 10pcsX1M(3.3 ft) Црна U-Форма 12mm LED Алуминиумски Канал за Полнење за LED Лента Светлосни Инсталации LED Лента

DEN 3319.00
DEN 3647.52

Стока
Достапно.

91 инчен (23mm)
Назад Ширина : 0.3 ft) Црна U-Форма 12mm LED Алуминиумски Канал за Полнење за LED Лента Светлосни Инсталации LED Лента Светлина Опис на Производот : Стил : U01-Црна(10x1 M-Pack), ПРЕДВОДЕНА Manufacturedirectly,прилагодување прифатени;Купи од професионални,купи со доверба
Карактеристики : 1.Поклопецот омекнува 'spottiness' на ЛЕР газа светлини, за производство на доследен и пријатен светлина.67 инчен (16.9 mm)
Пакетот вклучува :
10 x Црното 1m (3. Оваа алуминиумски канал/профил работи со LED flex/цврсти лента, светлата (помалку од 12.Тој е дизајниран за вдлабнати/површинска монтажа за да се врзуваат-во мебел, под кабинет,полици, base, дрвени партиции, итн.35 инчи Собрани Должина : 39., исто така може да се активира за да креирате декоративни луминисцентните бендови во ѕидовите, таванот и подот, светлата, работа површини, полици, чекори, ниши.Овој комплет вклучува канал, маска, крајот капи, и монтажа клипови потребни за целосна алуминиумски канал за инсталација.Остриги/Опал бела PC покритие работи и да им помогне на ширење на светлината.10sets/многу 10pcs X1 M(3.9 инчи Собрани Висина : 0.48 инчен (12.15 mm широк). Оваа aluminu
Спецификации :
Конфигурација : U-Форма Канал : Екструдиран алуминиум Diffuser : Остриги Бела покривка
Висина : 0.Алуминиумски Профил за Полнење е одлично решение за ниска цена DIY под кабинет осветлување тела.35 инчен (9mm)
Внатрешен дијаметар : 0.3 ft) Алуминиумски U-канал
10 x Остриги бела PC покритие
20 x Транспарентен Монтажа клипови
20 x Црното Крајот капи (10pcs во глуви и 10pcs со дупка) Информација за Производот :
Стил : U01-Црна(10x1 M-Pack)
Технички Детали : Бренд : HUAKE Дел Број : HKALP001-U01 B-10 Item Тежина : 5 унци Производ Димензии : 39.

Детали

Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
HUAKE
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Е dimmable:
Yes
Должина:
39.4inch
Карактеристики:
U-Облик На Истиснување
Напон:
12V
Ширина:
0.91inch
Гаранција:
2
Број На Модел На:
HKALP001-U01B-10
Употреба:
Затворен Осветлување
Wattage:
It depends on the led light
База Тип:
Алуминиум led канал
боја:
Црна
Diffuser:
Остриги Бела
крајот капи:
Црна
Монтажа Клипови:
Транспарентна
Свеж

Избор на клиенти