.

.

New
10M/многу 10X1M(3.3 ft) Црна U-Форма 20mm Алуминиум LED Канал за Полнење за LED Лента Светлина Инсталација на Алуминиумски LED Осветлување Профил

10M/многу 10X1M(3.3 ft) Црна U-Форма 20mm Алуминиум LED Канал за Полнење за LED Лента Светлина Инсталација на Алуминиумски LED

DEN 4236.00
DEN 4655.52

Стока
Достапно.

4 инчи Собрани Висина : 0.3 ft) Алуминиумски U-канал 10x Остриги бела PC покритие 20 x Транспарентен Монтажа клипови 20 x Црното Крајот капи (10pcs во глуви и 10pcs со дупка) Информација за Производот : Стил : U03-Црна(10x1 M-Pack)
Технички Детали : Бренд : HUAKE Дел Број : HKALP013-U03 B-10 Item Тежина : 7 унци Производ Димензии : 39.84 mm) Внатрешен дијаметар : 0.Поклопецот омекнува 'spottiness' на ЛЕР газа светлини, за производство на доследен и пријатен светлина.10 M/многу 10 X1 M(3. Оваа алуминиумски канал е со можност да биде продолжен и продадени од страна на метар. Пакетот вклучува : 10 x Црното 1m (3.Овој комплет вклучува канал, маска, крајот капи, и монтажа клипови потребни за целосна алуминиумски канал за инсталација. Оваа алуминиумски канал/профил работи со LED flex/цврсти лента, светлата (помалку од 20.Тој е дизајниран за вдлабнати/површинска монтажа за да се врзуваат-во мебел, под кабинет,полици, base, дрвени партиции, итн.HUAKE Алуминиумски Профил за Полнење е одлично решение за ниска цена DIY под кабинет осветлување тела.43 инчен (10. Можете да додадете како многу метри како што треба и да се поврзете ги заедно беспрекорно.6 mm) Врвот Ширина : 1.Остриги/опал бела PC покритие работи и да им помогне на ширење на светлината. Спецификации : configuration (Конфигурација) : U-Форма Канал : Екструдиран алуминиум Diffuser : Остриги Бела покривка Висина : 0., исто така може да се активира за да креирате декоративни луминисцентните бендови во ѕидовите, таванот и подот, светлата, работа површини, полици, чекори, ниши 3.

Детали

боја:
Црна, Сребрена
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Број На Модел На:
HKALP013-U03B-10
Извор На Енергија:
DC
Ширина:
1.3inch
Бренд Име:
HUAKE
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Е dimmable:
Yes
Должина:
39.4inch
Карактеристики:
U-Облик На Истиснување
Напон:
12V
Гаранција:
2
Употреба:
Затворен Осветлување
Wattage:
It depends on the led light
База Тип:
Алуминиум led канал
боја:
Црна
Diffuser:
Остриги Бела
крајот капи:
Црна
Монтажа Клипови:
Транспарентна
Свеж

Избор на клиенти