.

.

New
Нови LED Алуминиумски Профили 1M/ЕЕЗ 10PCS/МНОГУ Вградени профили со Матирано Млечниот Транспарентен PC Покритие за Led Лента

Нови LED Алуминиумски Профили 1M/ЕЕЗ 10PCS/МНОГУ Вградени профили со Матирано Млечниот Транспарентен PC Покритие за Led Лента

DEN 3216.00

Стока
Достапно.


led алуминиумски профил за led лента- спецификација-
1000mmx18.2mmx15.8мм
1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента
2) Должината на Алуминиум LED профил 1 M
3) PC покритие на Алуминиум LED профил - -Млечниот/заоблачено
4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 1m со 2 парчиња на крајот капи
5) Клипови од Алуминиум LED профил 1 m со 2pcs на клипови
6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајн
Ако имаше некоја посебна барање,како треба различна должина ,екстра додатоци(на Крајот Капи или Клипови), ве Молиме контактирајте со нас.
Answer : ___________________________ Note :
Имаме голем број на алуминиумски профили, pls контактирајте со нас за повеќе детали ако сте заинтересирани во други профили.


Детали

боја:
млечниот маска, транспарентен капак
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
База Тип:
Оптоварување
Тело Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
елоксирани сребро домување
Употреба:
Пејзаж Осветлување
сертификација:
RoHS,CE
Употреба:
Индустриски
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
YANGMIN
Број На Модел На:
YL1816
Должина:
100cm
Гаранција:
3 Години
Напон:
12V
Е dimmable:
No
Ширина:
1.8cm
Wattage:
without LED chips inside
Должина:
1m/еез
маска:
млечниот/ транспарентен
Материјал:
Алуминиум+PC
Употреба:
за LED Лента домување
IP го оценувате:
IP20
Додатоци:
крајот капи+клипови
ПОВРШИНА:
елоксирани сребрена боја
Модел:
YL1816
Гаранција:
3 Години
Свеж

Избор на клиенти