.

.

New
К&F Концептот Леќа Планината Адаптер за M42 Објективот на Nikon 1 Планината Камера Адаптер Прстен за V-1 J-1 V1 J1

К&F Концептот Леќа Планината Адаптер за M42 Објективот на Nikon 1 Планината Камера Адаптер Прстен за V-1 J-1 V1 J1

DEN 950.00
DEN 1583.52

Стока
Достапно.

Професионални оптичка леќа производителот. Конкретно се однесуваат на камерата упатство
. Наречена"ослободување на блендата леќа не е инсталиран",можете да ги измените прилагодувањата за да се овозможи.
Овозможува M42 Леќа за да ги собере на Nikon 1 Камерата Тело
Не постојат електрични контакти во адаптерот прстен.
• Направен од метал, супер мазна површина по завршувањето
2.Изработени од месинг и алуминиум (не пластика).
• Ги задоволи Еколошките Стандарди на Ro HS
Функција
• Ви овозможува да ја поставите вашата омилена M42 Објективот на вашиот Nikon 1 камерата тело
• Нема електронски врска; да се Избегне одраз на светлината
• Инсталирање, отстранување и да работат непречено леќа
Погоден за
• Леќа : M42 леќа
• Камера : Nikon 1 Камерата тело
Она што се случи во кутија :
1 x Сосема Нов Камера Адаптер
Answer : ___________________________ NOTE :
• Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран", ве молиме да ги менувате камера менито поставки.
Напомена : Ако вашата камера означено "леќа не е правилно инсталиран",ве молиме да ги менувате камера менито поставки. Експозицијата и фокусот треба да се прилагоди рачно
Мазна површина за напор планината, парична казна направен да биде мала тежина и силна.
Тоа НЕ е за Nikon DSLRs, на пр. Обично се нарекува
"ослободување на блендата леќа не е инсталиран", можете да ги измените прилагодувањата за да се овозможи.

Детали

Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
К&F КОНЦЕПТОТ
Број На Модел На:
за M42-Nikon 1
Калибар:
за M42 Објективот на Nikon 1 Гората
SKU:
KF06.116
Свеж

Избор на клиенти