.

.

New
240x320 2.8 SPI TFT LCD екран на Допир Панел Сериски Порт Модул со ПХБ ILI9341 5V/3.3 V Z09 Капка брод

240x320 2.8 SPI TFT LCD екран на Допир Панел Сериски Порт Модул со ПХБ ILI9341 5V/3.3 V Z09 Капка брод

DEN 388.00
DEN 467.04

Стока
Достапно.


Тип : екран на допир панел Големина : 2.8" SPI Сериски приказна површина : 36.72(W) X48.96(H)mm Големина : 8.5 x 4.8 cm/ Возач елемент : a-Si TFT активна матрица Пиксели аранжман : RGB вертикална лента Возачот IC : ILI9341 Осветлување : Бела LED Гледање на Ветер : 6 часот Боја Длабочина : 262 K/65 K Резолуција (точки) : 240 RGB*320 Dots 5 V компатибилни, употреба со 3.3 V или 5 V логика Треба најмалку 4 IOs од вашиот MCU Со ПХБ плоча (вклучувајќи напојување IC, SD), компатибилен со 5110 интерфејс
SPI TFT LCD екран на Допир Панел Сериски Порт Модул x 1

Детали

Број На Модел На:
zhuanchanpinsiquanjia
Тип:
Други
Свеж

Избор на клиенти