.

.

New
бесплатен превозот wuhan евтини цена 50w влакна ласерски означување на машина за метал

бесплатен превозот wuhan евтини цена 50w влакна ласерски означување на машина за метал

DEN 144000.00

Стока
Достапно.

Основни Детали за Апликација : Ласерски Означување Состојба : Нова Ласерски Тип : Влакна Ласерски CNC или Не : Да Ладење на Владата : во Воздух за Ладење Контрола на Софтверот : EZCAD Графички Формат Поддржан од : ПИ, DXP, PLT Работи на Точноста : 0.005 mm Место на Потекло : Hubei Кина (Копно) Бренд Име : BCXlaser Број на Модел : BCX-50 W Моќност(W) : 50w Сертификација : CCC, CE, ISO По-продажбата на Услугата Обезбедени од : Инженери достапни на услугата машини странство Применливи Материјал : Метал Пластика име на Производ : Влакна Optical Laser Означување Машина Име : Нерѓосувачки Челик, Метални Означување Ласерски Моќност : 50w Ласерски извор : Raycus клучни Зборови : Метал Висока Моќност Влакна Ласерски Означување на Машини Ласерска бранова должина : 1064nm Означување на ветер : 0-7000mm/s Означување на Длабочина : 0.01-0.5 mm Гаранција : 2 Години
Пакување за Продажба Единици : Еден предмет Еден пакет големина : 100 X100 X100 cm Еден бруто тежина : 80.0 KG

Детали

Број На Модел На:
bcxlaser
Употреба:
ласерски означување
Max. Излезна Моќност:
20W
Димензии:
20W
Еден Пулсот На Енергија:
20
Бранова должина:
1064
Свеж

Избор на клиенти