.

.

New
ЗЈЗ-E120 Дигитални Ласерски растојание метар 120m 400ft Меур ниво Лента мерка Површина/јачина на звук алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач

ЗЈЗ-E120 Дигитални Ласерски растојание метар 120m 400ft Меур ниво Лента мерка Површина/јачина на звук алатка Rangefinder Спектар

DEN 2383.00
DEN 3135.84

Стока
Достапно.

10 инчи)
Тежина : околу.
Автоматско пресметување на површина и волумен.
ЗЈЗ-E120 Дигитални Ласерски растојание метар 120m 400ft Меур ниво Лента мерка Површина/јачина на звук алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач
Карактеристики :
Висока точност и широк опсег на мерење до 120m.08 инчи)
Ласерски класа : II Класа.16 да 400ft)
Точност : ±2mm(±0.
IP54 заштита (прашина & поздравниот доказ).
Спецификации :
Мерен опсег : од 0,05 до 120m (0.
Авто-корекција на грешка извештај технологија.
Ласерски тип : 635nm,
Податоци евиденција : 100 евиденција
Custom-авто calibraion : -9mm на +9mm
Температурата на работа : 0 ~ 40 °C (32 ~ 104 °F)
Продавница температура : -20 ~ 60 °C (-4 ~ 140 °F)
Автоматско исклучување : по 150 секунди
Авто отсечени ласерски : по 30 секунди
Напојување : 3 x 1.
Екран осветлување и мулти-линија екран(4 линии).
Мин/Макс далечина следење (прикаже вредност).
100 податоците од евиденциите и отповикување функција .
Автоматско / рачно исклучување функција.
Switchable меѓу метар (m), инчен (во), нозе (ft). 118 x 54 x 28 mm (4.
Широко се користи во градежништвото и индустријата, особено во големите области како што се соби, станови, згради, недвижен имот, фабрики, магацини, и слично.5 V AAA батерии (Не се Вклучени)
На животниот век на батеријата : up to 3000 мерења
Димензија : прибл.
Компактен и рачни дизајн, преносни и удобен.
Лесно додавање/одземање на мерење.
Поставено предна / задна репер.
Индиректни мерења од страна на Питагоровата теорема.

Детали

Мерен Опсег:
0.05 - 120M
Точност На Мерење На:
+/-2MM
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Големина:
118*54*28mm
Број На Модел На:
ЗЈЗ-E120
Бренд Име:
SNDWAY
Свеж

Избор на клиенти