.

.

New
Ергономски Дизајн Биро Attachable Компјутер Табела Рака Поддршка Подлошки Врвка За Околу Рака Почива Рака Рамо Заштита На Подлога

Ергономски Дизајн Биро Attachable Компјутер Табела Рака Поддршка Подлошки Врвка За Околу Рака Почива Рака Рамо Заштита На Подлога

DEN 575.52

Стока
Достапно.

9") дебел
Тежината на надлактицата се дистрибуира во текот на голема површина. Тоа е голем плус за тастатура употреба, како и.
Тоа овозможува стабилност, кога со помош на глувчето.
Зад неговата едноставност, рампа крие неколку корисни трикови. Интересна карактеристика на подлога е подлога може да биде лесно да се крена и целосно да го отстранат. Ова го намалува локализиран притисок на зглобовите и го елиминира силниот притисок на мускулите во вратот, рацете и рамената што толку многу компјутерските корисници да се доживее.
Рампа е нашиот најголем прифатлива столовите. Тоа може да се расклопуваат во секунди и лесно може да се случи во briefcase или компјутер торба.
На потпирач е исклучително преносни и инсталира едноставно и брзо. Кога не е во употреба, тоа може да се претвори целосно настрана овозможувајќи лесен пристап до стол. Тоа може да се прилагоди на саканата позиција и додека надлактицата е ставен на врвот на подлога ќе се заклучи на своето место.Ергономски Дизајн Биро Attachable Компјутер Табела Рака Поддршка Подлошки Врвка За Околу Рака Почива Рака Рамо Заштита На Подлога
Карактеристики :
Материјал : Силна ABS пластика
Подлога големина : 29 x 12cm; 11.72"
Лесно придава на компјутер биро до 4. Две единици можат да бидат инсталирани (една на секоја страна на тастатурата) за да се даде целосна поддршка на лактите. Рампа е опширно тестирање на сила и ние сме убедени дека под нормална, тоа нема да попуштат или да се прекине.

Детали

Примена:
Лаптоп
Бренд Име:
MLLSE
Боја Име:
Црна
Свеж

Избор на клиенти