.

.

New
LMDTK 9 клетки лаптоп батеријата HSTNN-W49C HSTNN-W50C ОДГОВАРА за hp DV4 DV5 DV6 CQ30 CQ40 CQ45 CQ50 CQ60 CQ61 CQ71 G50 G60 G70

LMDTK 9 клетки лаптоп батеријата HSTNN-W49C HSTNN-W50C ОДГОВАРА за hp DV4 DV5 DV6 CQ30 CQ40 CQ45 CQ50 CQ60 CQ61 CQ71 G50 G60

DEN 1122.00
DEN 1439.04

Стока
Достапно.

Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
ЗА HP
. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6.
Изберете нашите причини? 1. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
DV4
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Компатибилен Бренд:
IBM
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
500g
Батеријата клетки:
9 клетки
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет е 6000-6600mAh
Гаранција:
2years
is_customized:
YES
батеријата етикетата:
10.8 v/11.1 v 7800mAh
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти