.

.

New
LMDTK Нови 6 КЛЕТКИ лаптоп со батерија за hp DV4 DV5 DV6 CQ30 CQ40 CQ45 CQ50 CQ60 CQ61 CQ71 G50 G60 G70 HSTNN-W49C БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

LMDTK Нови 6 КЛЕТКИ лаптоп со батерија за hp DV4 DV5 DV6 CQ30 CQ40 CQ45 CQ50 CQ60 CQ61 CQ71 G50 G60 G70 HSTNN-W49C БЕСПЛАТЕН

DEN 759.00
DEN 863.04

Стока
Достапно.

На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
ЗА HP
. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
Изберете нашите причини? 1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба.

Детали

Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Број На Модел На:
DV4 DV5
Компатибилен Бренд:
HP
Батеријата Напон:
11.1 V
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
328g
Батеријата клетки:
6 Клетки
димензија:
205*49.8*20.3
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
РЕАЛНИОТ КАПАЦИТЕТ Е 4000-4400MAH
батеријата етикетата:
10.8 V/11.1 V 5200MAH
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти