.

.

New
LMDTK нови 12cells лаптоп со батерија за Acer Стремат 2930 2930G 4230 4330 4520G 4710 4710G 4930 4720 4920 AS07A31 бесплатен превозот

LMDTK нови 12cells лаптоп со батерија за Acer Стремат 2930 2930G 4230 4330 4520G 4710 4710G 4930 4720 4920 AS07A31 бесплатен

DEN 1384.00
DEN 1775.04

Стока
Достапно.


Изберете нашите причини? 1. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба.025 AS07 A31 AS07 A32 AS07 A41 AS07 A42 AS07 A51 AS07 A52 AS07 A71 AS07 A72 AS07 A75 БТ. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
ЗА ACER АК. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3.012 MS2219 MS2220 Z01 Z03 ЗА ACER
Се стремат 2930 се Стремат 2930-733 G25 Mn се Стремат 2930 G се Стремат 2930 Z-343 G16 Mn се Стремат 4235 се Стремат 4315 се Стремат 4330 се Стремат 4520 се Стремат 4530 се Стремат 4530-5627 се Стремат 4535 се Стремат 4540 G се Стремат 4710 Z се Стремат 4720 се Стремат 4720 ZG се Стремат 4730-4947 се Стремат 4736-2 се Стремат 4736 Z се Стремат 4740 се Стремат 4740 G-332 G50 Mn се Стремат 4920 G се Стремат 4925 G се Стремат 4935 се Стремат 4937 се Стремат 5236 се Стремат 5535 се Стремат 5536 се Стремат 5541 G се Стремат 5542-5989 се Стремат 5735 се Стремат 5737 Z се Стремат 5738 DG се Стремат 5738 G-2 Стремат 5738 Z се Стремат 5738 ZG-2 Стремат 5740-13 F се Стремат 5740-5144 се Стремат 5740-5780 се Стремат 5740 DG се Стремат 5740 G-336 G50 Mn се Стремат 7715 Z се Стремат 2930-582 G25 Mn се Стремат 2930-734 G32 Mn се Стремат 2930 Z се Стремат 4220 се Стремат 4240 се Стремат 4315-2904 се Стремат 4332 се Стремат 4520-5141 се Стремат 4530-5267 се Стремат 4530-5889 се Стремат 4535 G се Стремат 4710 се Стремат 4715 Z се Стремат 4720 G се Стремат 4730 се Стремат 4730 Z се Стремат 4736 G се Стремат 4736 ZG се Стремат 4740 G се Стремат 4920 се Стремат 4920 G-302 G25 Mi се Стремат 4930 се Стремат 4935 G се Стремат 4937 G се Стремат 5241 се Стремат 5338 се Стремат 5535 се Стремат 5536 G се Стремат 5542 се Стремат 5542-M23 се Стремат 5735 Z се Стремат 5738 се Стремат 5738 DZG се Стремат 5738 PG се Стремат 5738 Z-2 Стремат 5740 се Стремат 5740-15 се Стремат 5740-5513 се Стремат 5740-6491 се Стремат 5740 DG-332 G50 Mn се Стремат 5740 G-524 G64 Mnb се Стремат AS5740 се Стремат 2930-593 G25 Mn се Стремат 2930-844 G32 Mn се Стремат 2930 Z-322 G25 Mn се Стремат 4230 се Стремат 4310 се Стремат 4320 се Стремат 4336 се Стремат 4520 G се Стремат 4530-5350 се Стремат 4530-6823 се Стремат 4540 се Стремат 4710 G се Стремат 4715 Z-3 A0512 C се Стремат 4720 Z се Стремат 4730-4516 се Стремат 4730 ZG се Стремат 4736 се Стремат 4736 G-2 Стремат 4736 ZG-2 Стремат 4740 G - 432 G50 Mn се Стремат 4920-1 A2 G12 Mi се Стремат 4920 G-3 A2 G16 Mn се Стремат 4930 G се Стремат 4935 G-644 G32 Mn се Стремат 5235 се Стремат 5300 се Стремат 5335 се Стремат 5535-704 G32 Mn се Стремат 5541 се Стремат 5542-1462 се Стремат 5542 G се Стремат 5735 Z-582 G16 Mn се Стремат 5738-2 се Стремат 5738 G се Стремат 5738 PZG се Стремат 5738 ZG се Стремат 5740-13 се Стремат 5740-15 F се Стремат 5740-5749 се Стремат 5740 D 3 D Стремат 5740 G се Стремат 5740 G-5309 EMACHINE D620
.

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ЗА acer 4710G
Компатибилен Бренд:
Acer
Батеријата Напон:
10.8 V / 11.1 V
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
600g
Батеријата клетки:
12 клетки
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет на 8000-8800mAh
батеријата етикетата:
14.4 V/14.8 V 10400 mAh
димензија:
208.20*58.15*39.57 мм
is_customized:
yes
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти