.

.

New
Лаптоп батерии за LG X120 LB3211EE LBA211EH LB6411EH LB3511EE X130 10.8 V 6 ќелија

Лаптоп батерии за LG X120 LB3211EE LBA211EH LB6411EH LB3511EE X130 10.8 V 6 ќелија

DEN 1391.52

Стока
Достапно.

Ако не се примаат пакетите во повеќе од 30 дена, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас; Обично во повеќето земји, даночни давачки се избегнуваат. Ние го цениме вашиот позитивни повратни информации и ние ќе остави позитивни повратни информации за вас, откако понудата завршува. Оставањето на батеријата на лаптоп при користење на електричен штекер за долги периоди на време ќе ја чувате батеријата во постојан удел на полнење и дека ќе го намали векот на батеријата. Ние ќе го прифати враќа кои беа испратени како неточни објект, или DOA.
Упатство за употреба По првичната употреба (или после подолг период на зреење) на батеријата може да се потребни две до три полнење/празнење циклуси пред постигнување на максимален капацитет. Кина/Хонгконг/Европа Пост Воздух Пошта ќе ги преземе за 7-20 дена за превозот, Ние ќе ги одберете најдобрите превозот Пост за вас, но некои земји ќе треба повеќе денови во согласност со нивните обичаи.
Батеријата Параметри :
Батерија Тип : Li-ion Батерија Сопственост : замена на батеријата Батеријата Напон : 10. Ве молиме да ни даде можност да се resove било каков проблем. Батеријата & полначот преку целосно компјутеризирана пречистена со напредна технологија, олово-слободен оперативен систем за да се обезбеди дека производот не е жива, олово, кадмиум и други штетни материи, во целосна усогласеност со барањата за заштита на животната средина. Батеријата & полначот школка мувла преку софистициран дизајн, со користење висок интензитет на оган произведени еко-пријателски материјали, појавата на оригинална опрема производи да се задоволат барањата. Откако ќе ја испратите пакети, ние ќе ги достави на следење на број на системот и можете да прикажете ажурирани пратката, кој ќе биде прикажан во 1-2 работни дена.8 V Батерија Капацитет : 4400m Ah (47 W) Боја : Бела
Компатибилен Дел NO : 1002336
За LG
LB3211 EE, LB3511 EE, LB6411 EH, LBA211 EH
Одговара На Лаптопи :
За LG
LG X120, X120, X130
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Ве молиме да ни остават порака на вашиот лаптоп модел и дел број кога ќе цел, така што ќе може да се провери компатибилноста за вас.

Детали

Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
Tanch
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V
Број На Модел На:
1002336 - за X130 Серија
Компатибилен Бренд:
LG
Свеж

Избор на клиенти