.

.

New
Лаптоп батерии за LENOVO IdeaPad S10-2 L09C6Y12 L09S3B11 L09C3B11 20027 L09M3B11 2957 L09S6Y11 L09C6Y11 11.1 V 6 ќелија

Лаптоп батерии за LENOVO IdeaPad S10-2 L09C6Y12 L09S3B11 L09C3B11 20027 L09M3B11 2957 L09S6Y11 L09C6Y11 11.1 V 6 ќелија

DEN 1775.52

Стока
Достапно.

Оставањето на батеријата на лаптоп при користење на електричен штекер за долги периоди на време ќе ја чувате батеријата во постојан удел на полнење и дека ќе.
Упатство за употреба По првичната употреба (или после подолг период на зреење) на батеријата може да се потребни две до три полнење/празнење циклуси пред постигнување на максимален капацитет. Батеријата & полначот школка мувла преку софистициран дизајн, со користење висок интензитет на оган произведени еко-пријателски материјали, појавата на оригинална опрема производи да се задоволат барањата. НАС Посебни Линија, велика БРИТАНИЈА Посебна Линија, Австралија Посебна Линија само да потрае околу 5-10 работни дена за превозот, но само се испорачуваат на сад, Велика Британија и Австралија, австралија оддалечените области ќе треба повеќе денови; Даночни давачки се избегнуваат. Ние не рамо било давачки во царинската во земјата увозничка.1 V Батерија Капацитет : 4400m Ah (49 W) Боја : Бела
Компатибилен Дел NO : 1001926
За LENOVO
L09 C3 B11, L09 C6 Y11, L09 C6 Y12, L09 M3 B11, L09 S3 B11, L09 S6 Y11
Одговара На Лаптопи :
За LENOVO
Idea Pad S10-2, Idea Pad S10-2 20027, Idea Pad S10-2 2957
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Ве молиме да ни остават порака на вашиот лаптоп модел и дел број кога ќе цел, така што ќе може да се провери компатибилноста за вас. Сингапур Посебна Линија, Малезија Посебна Линија само да се земе околу 3-6 работни дена за превозот, но само достави до Сингапур, Малезија; Даночни давачки се избегнуваат. Фабриката директно понуда, конкурентна цена. Русија Посебна Линија само да се земе за 8-16 работни дена за превозот, но само достави до Русија, некои оддалечени области ќе треба повеќе денови; Даночни давачки се избегнуваат.
Повратни информации Доколку не сте задоволни со производите вашите примени, ве молиме не заборавајте да ни остави позитивен фидбек. Батеријата & полначот преку целосно компјутеризирана пречистена со напредна технологија, олово-слободен оперативен систем за да се обезбеди дека производот не е жива, олово, кадмиум и други штетни материи, во целосна усогласеност со барањата за заштита на животната средина.

Детали

Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
Tanch
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
11.1 V
Компатибилен Бренд:
Леново
Број На Модел На:
1001926 - за IdeaPad S10-2
Свеж

Избор на клиенти