.

.

New
LMDTK Нов лаптоп батеријата за apple MacBook 13 MA254 A1185 A1181 MA561 бесплатен превозот

LMDTK Нов лаптоп батеријата за apple MacBook 13 MA254 A1185 A1181 MA561 бесплатен превозот

DEN 993.00
DEN 1103.04

Стока
Достапно.

На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1.
Изберете нашите причини? 1. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5.

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A1185 A1181
Батеријата Напон:
10.8 V
Компатибилен Бренд:
apple
Тип:
Li-Ion
Батеријата клетки:
6 Клетки
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Бела
Тежина:
400g
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Капацитетот На Батеријата:
РЕАЛНИОТ КАПАЦИТЕТ Е 4000-4400MAH
батеријата етикетата:
10.8 V 5600mAh
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти