.

.

New
JIGU Лаптоп со Батерија За TOSHIBA Satellite A100 A105 A80-116 M100 M105 M40 M45 M50 M55 Tecra A3 A4 A5 A6 A7 S2

JIGU Лаптоп со Батерија За TOSHIBA Satellite A100 A105 A80-116 M100 M105 M40 M45 M50 M55 Tecra A3 A4 A5 A6 A7 S2

DEN 769.00
DEN 769.44

Стока
Достапно.

Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата. Откачете го AC адаптерот и да го користите вашиот лаптоп.
Како да се цел на батеријата? Најдобар начин да се најде батерија ви треба е во потрага оригинална батерија модел. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Полнење додека батеријата е полна. Инсталирате на вашиот неодамна купи батерија во вашиот лаптоп 2.
Ставка детали
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt : 11. Во оваа ситуација, батеријата е целосно испуштање до 10%-15%.1 V
Батеријата Capatity : 4400m Ah/49 WH
Батеријата Клетки : 6 клетки Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Производ Детали шоу
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и дел број на вашиот уред, Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За Toshiba PA3399 U-1 BAS PA3399 U-1 BRS PA3399 U-2 BAS PA3399 U-2 BRS PA3478 U-1 BAS PA3478 U-1 BRS PABAS057 PABAS076 PABAS077
Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : За Toshiba За Dynabook CX/45 A За Dynabook CX/47 A За Dynabook CX/855 LS За Dynabook CX/875 LS За Dynabook CX/955 LS За Dynabook CX/975 LS За Dynabook За Сателитска AW3 За Dynabook TX/66 A За Dynabook TX/67 A За Dynabook TX/870 LSFIFA За Dynabook TX/880 LS За Dynabook TX/980 LS За Dynabook-апарат vx/4 За Dynabook-апарат vx/5 За Dynabook-апарат vx/780 LS За Equium A100-027 За Equium A100-147 За Equium A100-306 За Equium A100-337 За Equium A100-338 За Equium M50-164 За Equium M50-216 За Сателитска A100-151 За Сателитска A100-153 За Сателитска A100-S8111 TD(со За Intel Core Соло или За Intel Core Duo Процесори само) За Сателитска A100-SP471 За Сателитска A100-ST1042 За Сателитска A100-ST8211 За Сателитска A105 За Сателитска A105-S2719 За Сателитска A105-S4000 Серија За Сателитска A105-S4001 За Сателитска A105-S4004 За Сателитска A80-168 За Сателитска M105-S3000 Серија За Сателитска M100 Серија За Сателитска M100-ST5000 Серија За Сателитска M105-S3004 За Сателитска M100-ST5211 За Сателитска M105 Серија За Сателитска M105-S3021 За Сателитска M105-S3001 За Сателитска M105-S3002 За Сателитска M105-S3064 За Сателитска M105-S3011 За Сателитска M105-S3012 За Сателитска M115-S3000 Серија За Сателитска M105-S3031 За Сателитска M105-S3041 За Сателитска M115-S3144 За Сателитска M105-S3084 За Сателитска M110-ST1161 За Сателитска M40-102 За Сателитска M115-S3094 За Сателитска M115-S3104 За Сателитска M40-135 За Сателитска M115-S3154 За Сателитска M40 Серија За Сателитска M40-149 За Сателитска M40-103 За Сателитска M40-129 За Сателитска M40-S417 TD За Сателитска M40-136 За Сателитска M40-140 За Сателитска M45-S2691 За Сателитска M40-152 За Сателитска M40-S4172 TD За Сателитска M50 Серија За Сателитска M45 СЕРИЈА За Сателитска M45-S269 За Сателитска M50-0 TJ01 E За Сателитска M45-S359 За Сателитска M45-S3591 За Сателитска M50-109 За Сателитска M50-04 N01 N За Сателитска M50-0 TG01 D За Сателитска M50-138 За Сателитска M50-0 YU01 N За Сателитска M50-105 За Сателитска M50-143 Сателитски M50-122 За Сателитска M50-130 За Сателитска M50-159 За Сателитска M50-141 За Сателитска M50-142 За Сателитска M50-182 За Сателитска M50-156 За Сателитска M50-157 За Сателитска M50-226 За Сателитска M50-161 За Сателитска M50-181 За Сателитска M50-S418 TD За Сателитска M50-198 За Сателитска M50-215 За Сателитска M55 СЕРИЈА За Сателитска M50-231 За Сателитска M50-S4182 TD За Сателитска M55-S329 За Сателитска M50-S5181 TD За Сателитска M50-S5181 TQ За Сателитска M55-S3311 За Сателитска M55-S325 За Сателитска M55-S3251 За Tecra A3 Серија За Сателитска M55-S3291 За Сателитска M55-S331 За Tecra A6 Серија За Сателитска Про A100 За Сателитска Про M50 За Tecra S2 Серија За Tecra A5 Серија За Tecra О7 Серија
.

Детали

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
A3 A4 A5 A6 A7 S2
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
6 клетки Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
Свеж

Избор на клиенти