.

.

New
JIGU Замена 12 Клетки Лаптоп со Батерија За Toshiba Satellite L630L L630D L640 L655D M320 M321 M323 M325 M326 M327 M328

JIGU Замена 12 Клетки Лаптоп со Батерија За Toshiba Satellite L630L L630D L640 L655D M320 M321 M323 M325 M326 M327 M328

DEN 1292.16

Стока
Достапно.

Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата.
Како да се празнење и полнење лаптоп батеријата ? 1. Поврзете го AC адаптерот и вашата батерија треба да започне полнењето. Откачете го AC адаптерот и да го користите вашиот лаптоп. Полнење додека батеријата е полна. Ако сè уште не може да осигурајте се дека батеријата, ве молиме контактирајте со нас. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Во оваа ситуација, батеријата е целосно испуштање до 10%-15%.
Ставка детали
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt : 11. Повторете го ова на полнење и празнење циклус неколку пати и вашата батерија пакет ќе бидат условени да се изврши со полн капацитет.1 V
Батеријата Capatity : 8800m Ah/98 WH
Батеријата Клетки : 12 клетки Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Производ Детали шоу
Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За Toshiba PA3634 U-1 BAS PA3634 U-1 BRS PA3635 U-1 BAM PA3635 U-1 BRM PA3636 U-1 BRL PA3638 U-1 BAP PA3728 U-1 BRS PA3817 U-1 BAS PA3817 U-1 BRS PA3818 U-1 BRS PABAS117 PABAS178 PABAS227 PABAS228
Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : За Toshiba За Dynabook CX/45 F За Dynabook CX/45 G За Dynabook CX/45 H За Dynabook CX/45 J За Dynabook CX/47 F За Dynabook CX/47 G За Dynabook CX/47 H За Dynabook CX/47 J За Dynabook CX/48 F За Dynabook CX/48 G За Dynabook CX/48 H За Dynabook MX/33 KBL За Dynabook T350/34 BR За Dynabook T350/34 BW За Dynabook T350/46 BB За Dynabook T350/46 BR За Dynabook T350/46 BW За Dynabook T350/56 BB За Dynabook T350/56 BR За Dynabook T350/56 BW За Dynabook T551-58 B За Dynabook T551-58 BB За Dynabook T551-58 BW За Dynabook T551-D8 B За Equium U400 Серија За Portege M800 За Portege M802 За Portege M800 Серија За Portege M801 За Portege M806 За Portege M803 За Portege M805 За Portege M810 За Portege M807 За Portege M808 За Portege M821 За Portege M819 За Portege M820 За Portege M825 За Portege M822 За Portege M823 За Portege T130 За Portege M830 За Portege M900 За Сателитска A660 D За Portege T131 За Сателитска A660 За Сателитска A665 D За Сателитска A665 За Сателитска C645 D За Сателитска C640 За Сателитска C640 D За Сателитска C655 D За Сателитска C650 D За Сателитска C650 За Сателитска L311 За Сателитски C660 За Сателитска C655 За Сателитска L317 За Сателитска C660 D За Сателитска L310 Серија За Сателитска L510 За Сателитска L310 За Сателитска L315 За Сателитска L600 За Сателитска L312 За Сателитска L323 За Сателитска L600 D За Сателитска L322 За Сателитска L515 Серија За Сателитска L635 За Сателитска L515 D Серија За Сателитска L537 За Сателитска L645 D За Сателитска L640 D За Сателитска L630 За Сателитска L650 За Сателитска L645 За Сателитска L630 D За Сателитска M305 Серија За Сателитска L650 D За Сателитска L640 За Сателитска M307 За Сателитска L670 D За Сателитска L655 За Сателитска M311 За Сателитска L675 За Сателитска L655 D За Сателитски M321 За Сателитска L675 D За Сателитска L670 За Сателитска M326 За Сателитска M300 Серија За Сателитска M302 За Сателитска M330 За Сателитска M301 За Сателитска M306 За Сателитска M333 За Сателитска M308 За Сателитска M310 За Сателитска M339 За Сателитска M319 За Сателитска M320 За Сателитска M505 Серија За Сателитска M323 За Сателитска M325 За Сателитска M511 За Сателитска M327 За Сателитска M328 За Сателитска Про C650 За Сателитска M331 За Сателитска M332 За Сателитска Про C660 D За Сателитска M336 За Сателитска M338 За Сателитска Про L630 За Сателитска M500 Серија За Сателитска M505 D Серија За Сателитска Про L670 За Сателитска M512 За Сателитска M640 За Сателитска Про U400 Серија За Сателитска M645 За Сателитска Про 3000 За Сателитска Про U500 За Сателитска Про C650 D За Сателитска Про L510 За Сателитска T135 За Сателитска Про C660 За Сателитска Про M300 Серија За Сателитска U400 Серија За Сателитска Про L640 За Сателитска Про T130 За Сателитска U405 Серија За Сателитска Про T110 За Сателитска Про U400 За Сателитска U500 Серија За Сателитска T115 За Сателитска T110 За Сателитска U505 Серија За Сателитска U405 D Серија За Сателитска T110 D За Сателитска T130
.

Детали

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
L630D
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
12 клетки
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
12 клетки Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти