.

.

New
JIGU Лаптоп Батеријата 57Y6309 L09L4B21 L09L8D21 L09S4B21 L09S8D21 l09s6d21 За Lenovo IdeaPad U450P 20031 3389 U550 U450A

JIGU Лаптоп Батеријата 57Y6309 L09L4B21 L09L8D21 L09S4B21 L09S8D21 l09s6d21 За Lenovo IdeaPad U450P 20031 3389 U550 U450A

DEN 1039.68

Стока
Достапно.

За било какви прашања можете да ме контактирате во секое време!
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Имаме за цел да ги реши сите проблеми што е можно побрзо! КУПУВАЧОТ ЧИТАЊЕ
За превозот li-ion батерија, Ние ќе го избере на поштенски услуги, Ние ќе ве информира следење сајт за вас преку е-маил или оставете порака, Ако превозот начин имате било какви промени во текот на период на испорака, Ние ќе ве контактираме на прво место.
Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме директно, туку поднесување на наплата барање.
Вистински слики покажуваат
Оваа батерија е компатибилна со следниве дел броеви : За ЛЕНОВО 57 Y6309 L09 L4 B21 L09 L8 D21 L09 S4 B21 L09 S8 D21 За LENOVO Idea Pad U450 P 20031 батеријата е компатибилна со следниве модели : За ЛЕНОВО За Idea Pad U450 P За Idea Pad U450 P За Idea Pad U550
.
Произведени Со Висок Капацитет моќ производи.1 V
Капацитетот на батеријата : 5200 MAH
Батеријата со полн Капацитет : 4400mah
Батеријата Клетки6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : -Во Парк
2 годишна гаранција , 30 ден пари гаранција за враќање на, 100% Сосема нов . ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Предмети опис
5200 MAH Лаптоп Батеријата 57 Y6309 L09 L4 B21 L09 L8 D21 L09 S4 B21 L09 S8 D21 l09s6d21 За Lenovo Idea Pad U450 P 20031 3389 U550 U450 A
Тип на батерија : -Li-ion
Батеријата Volt : 10. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија.

Детали

Бренд Име:
JIGU
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Леново
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
За Lenovo IdeaPad U450P 20031 3389 U550 U450A
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
5200MAH
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти