.

.

New
JIGU Лаптоп со Батерија За HP 2533t За EliteBook 2530p 2540p За Hp Compaq За Бизнис Лаптоп 2400 2510p NC2400 6Cells

JIGU Лаптоп со Батерија За HP 2533t За EliteBook 2530p 2540p За Hp Compaq За Бизнис Лаптоп 2400 2510p NC2400 6Cells

DEN 780.96

Стока
Достапно.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да не контактирате директно или оставете порака до нас во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата volt и capatity : 11.1 V-4400m Ah/49 W
Батеријата клетки : 6 клетки
Батеријата боја : Црна
Инвентар : Во Парк
11.1 V - 4400m Ah /49 WH Производ шоу
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и дел број на вашиот уред, Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За Hp Compaq 404887-241 411126-001 412779-001 441675-001 EH767 AA HSTNN-DB22 HSTNN-FB21 HSTNN-XB21 HSTNN-XB22 RW556 AA Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : За Hp 2533t За Elite Book 2530p За Elite Book 2540p За Hp Compaq За Бизнис Лаптоп 2400 Серија За Бизнис Лаптоп 2510p За Бизнис Лаптоп nc2400

Детали

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
NC2400
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
боја:
Црна
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција
Свеж

Избор на клиенти