.

.

New
LMDTK Нови 6 клетки Лаптоп со батерија За asus A45 A55 A75 K45 K55 K75 R400 R500 U57 X45 X55 X75 A32-K55 A41-K55 бесплатен превозот

LMDTK Нови 6 клетки Лаптоп со батерија За asus A45 A55 A75 K45 K55 K75 R400 R500 U57 X45 X55 X75 A32-K55 A41-K55 бесплатен превозот

DEN 768.00
DEN 863.04

Стока
Достапно.


Изберете нашите причини? 1. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
За ASUS A32-K55 A33-K55 A41-K55
ЗА ASUS A45 Серија ЗА ASUS A45 D Серија ЗА ASUS A45 DE Серија ЗА ASUS A45 DR Серијата ЗА ASUS A45 N Серија
ЗА ASUS A45 V Серија ЗА ASUS A45 VD Серија ЗА ASUS A45 VG Серија ЗА ASUS A45 VM Серија ЗА ASUS A45 VS Серија ЗА ASUS A55 Серија ЗА ASUS A55 A Серија ЗА ASUS A55 D Серија ЗА ASUS A55 DE Серија ЗА ASUS A55 DR Серија ЗА ASUS A55 N Серија ЗА ASUS A55 V Серија ЗА ASUS A55 VD Серија ЗА ASUS A55 VM Серија ЗА ASUS A55 VS Серија ЗА ASUS A75 Серија ЗА ASUS A75 A Серија ЗА ASUS A75 D Серија ЗА ASUS A75 DE Серија ЗА ASUS A75 V Серија ЗА ASUS A75 VD Серија ЗА ASUS A75 VM Серија ЗА ASUS K45 Серија ЗА ASUS K45 D Серија ЗА ASUS K45 DE Серија ЗА ASUS K45 DR Серија ЗА ASUS K45 N Серија ЗА ASUS K45 V Серија ЗА ASUS K45 VD Серија ЗА ASUS K45 VG Серија ЗА ASUS K45 VM Серија ЗА ASUS K45 VS Серија ЗА ASUS K55 Серија ЗА ASUS K55 A Серија ЗА ASUS K55 D Серија ЗА ASUS K55 DE Серија ЗА ASUS K55 DR Серија ЗА ASUS K55 N Серија ЗА ASUS K55 V Серија ЗА ASUS K55 VD Серија ЗА ASUS K55 VM Серија ЗА ASUS K55 VS Серија ЗА ASUS K75 Серија ЗА ASUS K75 A Серија ЗА ASUS K75 D Серија ЗА ASUS K75 DE Серија ЗА ASUS K75 V Серија ЗА ASUS K75 VD Серија ЗА ASUS K75 VM Серија
.

Детали

Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
ASUS
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
A41-K55
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
Батеријата клетки:
6 Клетки
боја:
Црна
Тежина:
328g
димензија:
202.76*57.4*29.3 мм
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
РЕАЛНИОТ КАПАЦИТЕТ Е 4000-4400MAH
батеријата етикетата:
10.8 V/11.1 V 5200MAH
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти