.

.

New
LMDTK Нови 6 клетки Лаптоп со батерија За asus Eee PC 1225 1025 1025c 1025ce A31-1025 A32-1025 Бесплатен превозот

LMDTK Нови 6 клетки Лаптоп со батерија За asus Eee PC 1225 1025 1025c 1025ce A31-1025 A32-1025 Бесплатен превозот

DEN 810.00
DEN 910.56

Стока
Достапно.

По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
За ASUS A31-1025 A32-1025
Eee PC 1025 Eee PC 1215 Eee PC 1225 1215 1025
. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3.

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
AL32-1025
Компатибилен Бренд:
ASUS
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
Батеријата клетки:
6 Клетки
боја:
Црна
Тежина:
328g
димензија:
202.76*57.4*29.3 мм
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
РЕАЛНИОТ КАПАЦИТЕТ Е 4000-4400MAH
батеријата етикетата:
10.8 V/11.1 V 5200MAH
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти