.

.

New
CE CONTEC OLED CMS50NFingertip oxymeter spo2,ПР следи Крв, Кислород Пулсот oximeter,OLED

CE CONTEC OLED CMS50NFingertip oxymeter spo2,ПР следи Крв, Кислород Пулсот oximeter,OLED

DEN 547.00
DEN 575.52

Стока
Достапно.


Отпорност на околната светлина : отстапување помеѓу вредност се мери во состојба на вештачки светла или
затворен природна светлина и дека на darkroom е помалку од ±1%.
ПР Мерен Опсег : 30bpm-250bpm, (резолуцијата е 1bpm)
Точност : ±2bpm или ±2% (одберете поголеми)
Мерење на Перформанси при Слаба Пополнување Состојба : Sp O2 и пулсот го оценувате може да бидат прикажани правилно кога пулсот пополнување сооднос е 0,4%. тоа автоматски ќе ги моќ
исклучување во рок од 5 секунди
ако прст паѓа надвор од истрагата.Автоматско исклучување функција : кога уредот е во состојба на мерење интерфејс .
Главната перформанси
Display Mode : OLED дисплеј
Sp O2 Мерен Опсег : 0%-100% , (резолуцијата е 1%).Производот е
погоден за да се користи во семејството, во болница, кислород бар, заедница здравствена заштита, физичка заштита во спорт (Тоа може да се користи пред
или откако ќе го направите спортот, и тоа не е препорачливо да го користите уредот за време на процесот на постоење спорт) и др.
Безбедност Тип : Внатрешни работи Батеријата,Тип BF
Додатоци
Се продава во стандард
1.6 V
Напојување : 1.5 V (ААА size) алкални батерии × 2
Батеријата работен час : минимум постојано работат време е 24 часа ,теоретски број е
56 часа.Пулсот го оценувате вредност екранот, бар граф дисплеј
6.корисничко упатство
Физички Идентитет
Димензија : 66(L) × 36(W) × 33(H) mm
Тежина : Околу 50g
.Интегрирани со Sp O2 сонда и обработка на екранот модул
2.

Детали

Тип На Објект:
Крвен Притисок
Примена:
Прст
Бренд Име:
CONTECMED
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Број На Модел На:
CMS50N
Свеж

Избор на клиенти