.

.

New
домашна употреба висок квалитет 3 во 1 ласерската светлина/LED терапија /биолошка терапија infrared tratment за раст на косата чешел

домашна употреба висок квалитет 3 во 1 ласерската светлина/LED терапија /биолошка терапија infrared tratment за раст на косата

DEN 2400.00

Стока
Достапно.

Во меѓувреме, во согласност туп и масажа на скалпот ќе го активирате коса фоликул ткиво и промовирање на метаболизмот и раст на косата. Интензивна пулсова светло вклучува најчесто се користи кожа ласерски групи бранови должини, како што се меланин отстранување ласерска во должината на 532nm, 690nm, 755nm и 1064nm, црвена дамка отстранување ласерска во должината на 585nm и ласерски waveband да се стимулира растот на кожата колаген. Интензивна пулсова светло е кул светлина која се состои од шест боја бранови светлина. Со силна функции на активирање на клетки, како и подобрување на метаболизмот, тоа може да се промовира одред на мртвите клетки и регенерација на нови клетки. Електрични пулсот е еден вид на ниска фрекфенција на струја, во која на микро електрична струја генерирани од страна на електричното пулсот да може ефективно да го активирате клетки, се разбуди од спиење коса фоликул.Ласерски генерирани од страна на 650nm ниска фреквенција ласерски генератор може да се стимулира коса фоликул преку ниска фреквенција ласерски светилка и електрична струја. Тоа е супериорен во однос на постојните ласерски со широка примена за сите видови на коса. Затоа, интензивна пулсова светло третман е исто така познат како не-носење на мека светлина, интензивна пулсова светло фризерски технологија избира шест боја на светлината бранови (515-1200nm) од природни виножито бранови светлина за подмладување на кожата.

Детали

Тип На Објект:
Косата & Скалпот Третман
Број На Модел На:
BM-HR-007
Состојка:
Ласерска
НЕТО-WT.:
0.9 кг
Количина:
1
Свеж

Избор на клиенти