.

.

New
Cockscomb Топло Руно Поставата Зима Ровот Грб Мажите Отстранлив Капак Еден Гради Памук Јакни Outerwear Плус Големина 5XL 6XL

Cockscomb Топло Руно Поставата Зима Ровот Грб Мажите Отстранлив Капак Еден Гради Памук Јакни Outerwear Плус Големина 5XL 6XL

DEN 4415.52

Стока
Достапно.


*** Големината мерењата се различни помеѓу различни ја красеше брендови,особено меѓу Азија и Европа,ве молиме да се измери вашиот мерење и споредба со под големина на табелата пред да нарачате. *** Лежеше ја красеше рамно на маса и да се измери на мерење,за мерење на големина на табела е надвор параметри на облекувам.Вашиот соодветна големина треба да бидат избрани според вашата фигура мерења, додадете 8 -14 cm на вашиот сопствен биста дебелина. *** Еден инч е за 2.54 СМ (1 инч = 2.54 см,1cm = 0.39 инчен). Има 2-3cm(0.79" - 1.18") грешка надоместок поради прирачник за мерење. Големина на Табела (Единица од CM) Ознака Големина должина биста рамо ракав ткаенината M 70 106 44 62.5 0 L 72 110 45.5 63.5 0 XL 74 114 47 64.5 0 XXL 76 118 48.5 65.5 0 XXXL 78 122 50 66.5 0 4 XL 80 126 51.5 67.5 0 5 XL 80 130 53 68.5 0 6 XL 80 134 54.5 69.5 0 Големина на Табела (Единица од Инчи) Ознака Големина биста должина рамо ракав ткаенината М 27.56 41.73 17.32 24.61 0.00 L 28.35 43.31 17.91 25.00 0.00 XL 29.13 44.88 18.50 25.39 0.00 XXL 29.92 46.46 19.09 25.79 0.00 XXXL 30.71 48.03 19.69 26.18 0.00 4 XL 31.50 49.61 20.28 26.57 0.00 5 XL 31.50 51.18 20.87 26.97 0.00 6 XL 31.50 52.76 21.46 27.36 0.00

Детали

Големина:
M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Пол:
Мажи
Outerwear Тип:
Копот
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Монтажни Дел:
Шапка Кој Се Одвојува
Стил:
Повик
Затворање Тип:
Патент
Јака:
Стенд
Бренд Име:
cockscomb
Облека Должина:
Редовни
Sleeve Стил:
Редовни
Шаблон Тип:
Цврста
Маскирани:
Yes
Дебелина:
Руно
Декорација:
Џебови
Број На Модел На:
18808
Ткаенина Тип:
Платно
Обвивка Материјал:
Полиестер / Памук
Тип:
Редовни
Материјал:
Памук
Манжетната Стил:
Конвенционалните
Свеж

Избор на клиенти