.

.

New
GSM Замав Лизгачки Портата Настроената Реле Исклучете Далечинско Контрола на Пристап на Безжична Вратата Настроената Со повик RTU5024 Бесплатен превозот Стан поддршк?

GSM Замав Лизгачки Портата Настроената Реле Исклучете Далечинско Контрола на Пристап на Безжична Вратата Настроената Со повик

DEN 1171.20

Стока
Достапно.

50 Ma/екранот во Мирување : 15m A SIM Картичка : Поддршка 3 V SIM Картичка Антена : 50 Ω SMA Антенски интерфејс Температура опсег : -20~+60 °C Влажност опсег : Релативна влага од 90% Напон : DC12v. Како тоа функционира? А) Инсталации на RTU5024 Портата настроената со вашата врата се заклучува или други машини. На пример,Ако сте со користење на RTU5024 GSM портата поотворени за отворање/затворање на вашата гаража вратата од вашето семејство memebers, она што ви треба е само 2~5 SMS команди само.RTU5024 GSM Гаража Замав Лизгачки Врата на Врата Настроената Реле Далечинско Вклучување/Исклучување Бесплатен Повик SMS Command Влезна Врата Настроената 200 Корисници
Пакување листа : > Едно компјутери RTU5024 Контролер > Еден компјутери Антена (Нормално антена) > One компјутери Прирачник Книга На пакет немаат AC/DC напојување/адаптерот во внатрешноста. Б) ја Вметнете SIM картичката да RTU5024 Портата Настроената, дојде на Власт. Г) Упатување телефонски повик од овластените корисникот телефонски број, RTU5024 Портата Настроената одбивање телефонски повик и вратата се отвори или затвори. Спецификација : Модел : RTU5024 Founctions : Нишалка Врата, Лизгачки Врати, гаражни врати Брави GSM Фреквенција : 850/900/1800/1900 MHz Излез Реле : NC/НЕМА сув контакт,3А/240 VAC Потрошувачка на Енергија : 12 V влез Max. > Земјоделството : Далечински управувач пумпи, итн. Апликации : > Remote отвори/затвори замав/лизгачки гејтс, врати, ролетни, гаража врати,брави со бесплатен повик! > Станбени : Врата,врата,гаража за контрола на пристап, електронски фан,микробранова печка,клима-клима уред контрола.

Детали

Бренд Име:
HUOBEI
Режим На Безбедност:
Успеат Безбедно
Ветер:
Никој
Број На Модел На:
RTU5024
Моќност:
DC12V
Работна Фреквенција:
GSM(2G) - 850/900/1800/1900MHz
Реле излез:
Едно реле излез
Алармот на текст:
Без влез порта
Свеж

Избор на клиенти