.

.

New
GSM Портата Настроената RTU5024 Далечински префрлување отвори Замав Лизгачки Гаража портата со бесплатен повик од Овластените Броеви

GSM Портата Настроената RTU5024 Далечински префрлување отвори Замав Лизгачки Гаража портата со бесплатен повик од Овластените

DEN 1363.00
DEN 1434.72

Стока
Достапно.


> Бизнис : Далечински управувач електронски кутии,светла билборди,ПРЕДВОДЕНА знаци,итн.
Б) ја Вметнете SIM картичката да RTU5024 Портата Настроената, дојде на Власт.GSM Портата Настроената RTU5024 GSM Далечинско префрлување отвори Замав Лизгачки Гаража портата со бесплатен повик од Овластените Броеви на Одредено Време
1.
В) Испраќање неколку SMS команди за да RTU5024 Портата поотворени, да се додели на овластен корисник листа.
Г) Упатување телефонски повик од овластен корисник 's телефонски број, RTU5024 Портата Настроената одбиете
телефонски повик и вратата се отвори или затвори.
> Земјоделството : Далечински управувач пумпи, итн. Повратни информации од корисниците слика
.50 Ma/екранот во Мирување : 15m A
SIM Картичка : Поддршка 3 V SIM Картичка
Антена : 50 Ω SMA Антенски интерфејс
Температурата опсег : -20~+60 °C
Влажност опсег : Релативна влага од 90%
5. Како тоа функционира?
А) Инсталации на RTU5024 Портата настроената со вашата врата се заклучува или други машини.5*4 cm
> Бруто Тежина : 0.Спецификација
Модел : RTU5024
Founctions : Нишалка Врата, Лизгачки Врати, Гаражни Врати Брави
GSM Фреквенција : 850/900/1800/1900 MHz
Излез Реле : NC/НЕМА сув контакт,3А/240 VAC
Потрошувачка на енергија : 12 V влез Max.
> Индустрија : Далечински прекинувач опрема, на пример : уличните светилки,
соларна енергија, мотор, инвертер, PLC,пумпи, вентилатори и др.Слики покажуваат
6 .
На пример,Ако сте со користење на RTU5024 GSM портата поотворени за отворање/затворање на вашата гаража вратата од
вашето семејство memebers, она што ви треба е само 2~5 SMS команди само.

Детали

Бренд Име:
chisung
Број На Модел На:
GSM RTU5024
Име:
GSM Портата Настроената Реле /Далечински Управувач Прекинувачи
GSM Фреквенција:
850/900/1800/1900Mhz
Работи:
бесплатен телефонски повик ,SMS команди
моќност:
DC12V/1A
реле:
240V/3А, DC24V/5A
Надворешните димензии:
102*76*27mm
Број На Модел На:
RTU5024
Тип На Објект:
Прекинувачи
Founctions:
Нишалка Врата, Лизгачки Врати, Гаражни Врати Брави
Продавница корисници:
200 корисници
Свеж

Избор на клиенти