.

.

New
2017 нови GSM Портата настроената RTU5024 далечински управувач вратата за настроената нова верзија за нишалка врата лизгачки вратата безжичниот

2017 нови GSM Портата настроената RTU5024 далечински управувач вратата за настроената нова верзија за нишалка врата лизгачки

DEN 1363.00
DEN 1434.72

Стока
Достапно.

RTU5024 GSM Портата Настроената Реле Исклучете Далечинско Контрола на Пристап на Безжична Вратата Настроената
Овластен 200 корисници се отвори портата на одредено време!
GSM Портата Настроената/Реле Switch RTU5024 е моќен, многу едноставен уред кој може да се користи за овластен врата пристап, контрола на портите, префрлување на далечинскиот опрема, паркинг системи.50 Ma/Просечна 25m A
SIM Картичка
Поддршка 3 V SIM Картичка
Антена
50 Ω SMA Антенски интерфејс
Температурата опсег
-20~+60 °C
Влажност опсег
Релативната влажност 90%
Надворешните димензии
W102mm*D76mm*H27mm
Нето Тежина
180 g
Стандард Пакување Листа
> Портата Настроената * 1
> Антена * 1
> User Manual *1
> Пакување големина : 17*9.
На пример,Ако сте со користење на RTU5024 GSM портата поотворени за отворање/затворање на вашата гаража вратата од
вашето семејство memebers, она што ви треба е само 2~5 SMS команди само. Апликации
Далечински отвори/затвори замав/лизгачки гејтс, врати, ролетни, гаража врати,брави со бесплатен повик!
Станбени : Врата,врата,гаража за контрола на пристап, електронски фан,микробранова печка,клима-клима уред контрола.5*4 cm
> Бруто Тежина : 0.
Б) ја Вметнете SIM картичката да RTU5024 Портата Настроената, дојде на Власт. Како тоа функционира?
А) Инсталации на RTU5024 Портата настроената со вашата врата се заклучува или други машини.
Г) Упатување телефонски повик од овластените корисникот телефонски број, RTU5024 Портата Настроената одбиете
телефонски повик и вратата се отвори или затвори.

Детали

Бренд Име:
chisung
Број На Модел На:
RTU5024
Име:
gsm портата настроената реле
боја:
сина и црна боја
Работи:
бесплатен телефонски повик ,SMS команди
моќност:
DC12V/1A
реле:
240V/3А, DC24V/5A
Надворешните димензии:
102*76*27mm
Свеж

Избор на клиенти