.

.

New
LPSECURITY RS232/RS485 да LAN/ Ethernet Конвертор Серверот модул, 32 бита АРМ ПРОЦЕСОРОТ внатре(1 единица)

LPSECURITY RS232/RS485 да LAN/ Ethernet Конвертор Серверот модул, 32 бита АРМ ПРОЦЕСОРОТ внатре(1 единица)

DEN 1535.52

Стока
Достапно.

Апликацијата Областа на Сериски RS232 RS485 RS422 Ethernet Конвертор Индустриски пренос на податоци, индустриски автоматизација безбедност и заштита од следење, јавната безбедност Smart home, моќ, контрола, мониторинг на животната средина, интелигентни земјоделство Вратата проверка на работата присуство систем, ПОС системот, рајс продажба на систем за автоматизација на Зграда систем, моќ следење, само-услуга банкарскиот систем, телекомуникациски машина собата за мониторинг. Воведувањето на Сериски RS232 RS485 RS422 Ethernet конвертор Сериски RS232 RS485 RS422 Ethernet конвертор : [USR-TCP232-306] е мулти сериски порт ethernet конвертор,кој може да се реализира bi-directional транспарентен пренос помеѓу RS232/RS485/RS422 и Етернет. IP бил поврзан може да бидат прикажани согласно connectiong со пресметување на испраќање / recceive dat.4 Kbps, поддржува проверка малку никој, чудна, дури, марко и простор Чукање на срцето пакет механизам за да се обезбеди конекцијата е сигурен, да се стави крај на мртов линк User-defined регистрација пакет механизам, проверете ја конекцијата статус и користи како прилагодено пакет насловот Поддржува RS232/RS485/RS422 порта ( не Може да се користи во едно време) Под TCP Серверот Режим на конекција број со клиентот може да биде случајно поставени од 1 до 16, стандардниот број 4. Карактеристики на Сериски RS232 RS485 RS422 Ethernet конвертор Авто-MDI/MDIX, RJ45 портата со 10/100 Mbps Работа на владата : TCP Сервер, TCP Клиентот, UDP Клиентот, UDP Сервер, HTTPD Клиентот Baud го оценувате на сериски порт може да се конфигурира од 600 основни поени да 230.

Детали

Бренд Име:
LPSECURITY
Број На Модел На:
USR-TCP232-306
Свеж

Избор на клиенти