.

.

New
USR-WIFI232-604V2 RS485 да се Wifi Конвертор TCPIP Безжична Сериски Серверот WiFi Адаптер за Пренос на Податоци Транспарентно

USR-WIFI232-604V2 RS485 да се Wifi Конвертор TCPIP Безжична Сериски Серверот WiFi Адаптер за Пренос на Податоци Транспарентно

DEN 2164.80

Стока
Достапно.

Воведувањето на RS485 Wifi Конвертор
[RS485 WIFI Конвертор] USR-WIFI232-604-V2 се користат за пренос на податоци помеѓу RS485 и WIFI TCPIP транспарентно.
3,Сите пораки ќе бидат одговорени со 1 работен ден,ве молиме да забележите.11b/g/n безжичен стандарди TCP/IP/UDP мрежни протоколи RS485 податоци интерфејс Може да работи како STA/АП/АП+СТА на владата за Поддршка на рутер/bridge mode вмрежување 3dbi надворешна антена Поддршка транспарентен пренос на владата НА+ Команда за конфигурација Поддршка пријателски веб страницата за конфигурација Поддршка palmodic сигнал Една 5-9 V напојување Мали Димензии : 84 x 84x25mm FCC/CE/Ro HS/TELEC потврдија Функција споредба на RS485 Wifi Конвертор Апликација областа на RS485 Wifi Конвертор Сериски RS485 да Жариште Wi Fi далечински мониторинг и контрола, TCP/IP и Wi Fi coprocessor Wi Fi далечински управувач играчка како што авиони и автомобили Wi Fi Интернет радио, камера, дигитален фото рамка Медицински инструмент, стекнување на податоци, рачен уред Wi Fi fatness тестирање на машина, smart картичка терминал, Smart Home Инструмент, опрема параметар за мониторинг, безжични ПОС машина Модерното земјоделство, воена област и други безжични поврзани со средно развој на апликации Едноставен и Транспарентен пренос
Транспарентен пренос значи дека она што се пренесува, нашите уред ја игра улогата на некој канал и да испраќа податоци до целта без промена. On-сајт на опрема за следење на испраќа податоци до Безжичниот Уред Сервери транспарентен пренос на податоци терминал од страна на самата порта, на терминалот ПРВЕНСТВО прима податоци преку сериски порт и пакет податоци.

Детали

Број На Модел На:
USR-WIFI232-604V2
Режим На Безбедност:
Успеат Безбедно
Ветер:
Никој
Свеж

Избор на клиенти