.

.

New
125K RFID модул/ LF rfid модул/RFID читач +1 Антена+3 ознаки/YW266

125K RFID модул/ LF rfid модул/RFID читач +1 Антена+3 ознаки/YW266

DEN 429.60

Стока
Достапно.


YW-266 е безконтактни читач на картички модул. Корисникот може да Работи безконтактни картичка со команда
тип : 125 K кратко растојание
Модел Бр.
YW-266
Спецификација :
Прочитајте безконтактни паметни картички
Фреквенција
125 K LF
Протокол
Може да прочитате EM4001, TK4100 итн.
Поддржани картички :
EM4001, TK4100 итн.
Типично време да читаат и пишуваат картички
Максимална ефективна растојание
до 5 9cm (за ISO картичка големина)
Напојување
DC 5 V
Комуникациски Интерфејс
UART(TTL)
baud rate
4800 - 115200 основни поени
Екранот
Ѕвончето алармот
Температурата на работа
-10 +60
Температура на чување
-25 + 80
Релативната влажност
до 90%
Димензии
40*20mm
Тежина
50g

Детали

Бренд Име:
YOWO RFID
Број На Модел На:
YW266
боја:
Црна
Место на Потекло:
Пекинг, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти