.

.

New
HF RFID модул/ 13.56 M/ISO14443A +ISO14443B/rfid читач модул +1 Антена слободни+3 ознаки/YW202

HF RFID модул/ 13.56 M/ISO14443A +ISO14443B/rfid читач модул +1 Антена слободни+3 ознаки/YW202

DEN 1200.00

Стока
Достапно.


YW-202 е безконтактни картичка читаат и пишуваат модул. Корисникот може да Работи безконтактни картичка со команда
тип : 13.56 М кратко растојание
Модел Бр.
YW-202
Спецификација :
Прочитајте безконтактни паметни картички
Фреквенција
13.56 М HF
Протокол
ISO14443 A+ISO14443 B
Поддржани картички :
S50 на унодц/S70,ultralight SR176,SRI512,AT88 RF020,итн
Типично време да читаат и пишуваат картички
Максимална ефективна растојание
до 5 9cm (за ISO картичка големина)
Напојување
DC 5 V
Комуникациски Интерфејс
UART(TTL)ЖИТО
baud rate
4800 - 115200 основни поени
Екранот
Ѕвончето алармот
Температурата на работа
-10 +60
Температура на чување
-25 + 80
Релативната влажност
до 90%
Димензии
40*20mm
Тежина
50g

Детали

Бренд Име:
YOWO RFID
Број На Модел На:
YW202
Пакет:
DIP32
боја:
Сина
Интерфејс:
UART и ЖИТО
Протокол:
ISO14443A+ISO14443B
Антена:
антена Слободни
Големина:
2*4cm
Место на Потекло:
Пекинг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти