.

.

New
CISS PGI-550 CLI-551 мастило кертриџ за Canon PIXMA IP7250 MG5450 MX925 MG5550 MG6450 MG5650 MG7150 MG7550 iX6850 Ip8750 (Европа)

CISS PGI-550 CLI-551 мастило кертриџ за Canon PIXMA IP7250 MG5450 MX925 MG5550 MG6450 MG5650 MG7150 MG7550 iX6850 Ip8750 (Европа)

DEN 744.00
DEN 835.20

Стока
Достапно.

Тоа ќе биде подобро да се цел замена на богородица е празен кертриџ од нас. Континуирано мастило замена како што е составен од касети. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, ако не се поклопува со мастило касети ќе не работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Ако се подигне шише до повисоко ниво, ќе се кандидира на ризикот од мастило pooling на хартија.(Нормално касети имаат тенденција да се деградира во квалитетот како на ниво капки мастило). Во нормална работа со шише седи до печатач, ќе доживее ист одличен квалитет на печатење без оглед на тоа што нивото на мастило во резервоарот шишиња. П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач? Сите CISS или refillable мастило кертриџ не треба да се инсталира на печатач за да се обиде чип работат или не, пред да се мастило рефил целосна ниво добро, чип може да се заклучи трајно ако кертриџ е празен. Всушност, квалитет на печатење треба да биде еднаков на она што ќе добиете со свежа, полна кертриџ цело време. Кога ќе рефил шише, не ги пополните сите на патот до гребенот. П : Колку е осетлива е на печатач за да мастило ниво во резервоарот шишиња? Вашиот печатач ќе работат правилно толку долго како што се задржи шише на исто ниво како печатач.

Детали

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Број На Модел На:
pgi-550 cli-551
боја:
Други
Компатибилен Бренд:
CANON
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
YOTAT
боја:
C/K/M/Y
Свеж

Избор на клиенти