.

.

New
Plug 2 Игли, вдлабнатина,WEIPU SP1310, Водоотпорен конектори 2 pin, IP 68 конектор,жица за да жица кружни моќ приклучок и бесплатен приклучок

Plug 2 Игли, вдлабнатина,WEIPU SP1310, Водоотпорен конектори 2 pin, IP 68 конектор,жица за да жица кружни моќ приклучок и бесплатен

DEN 350.40

Стока
Достапно.

СП Серија Пластични Навој Водоотпорен Полнач,2 игли
Материјал и Спецификација :
Спојување Тип : Навој Спојка
IP Рејтинг : IP68
Материјал : Пластика
Outshell Материјал : PA66 Најлон, отпорност кон пожар : V-0
Вметнете Материјал : PPS,Max температура 260℃,отпорност кон пожар : V-0
Контакт Материјал : Месинг со злато позлата
Престанок : Лемење
Парење Циклус : >500 пати
Температурата опсег : -25℃~+85℃
Изолација Отпор MΩ : 2000
SP13 е најмалиот пластични школка IP 68 водоотпорен конектор, тоа е еден од нашите најпопуларни отворено вдп конектор.
1. Школка дијаметар(панел дупка исечок дијаметар) : 13mm
2. Број на контакти : 2-9 злато позлатен контакти
3. Номинална струја и V : 13 A-3А 250 V-125 V
4. Кабел надворешниот дијаметар прифаќање : typeⅰ : 4-6.5 мм, типⅱ : 5-8мм
Апликација за СП 13 (Навој) : Овој минијатурен IP 68 водоотпорен приклучок е идеален за внатрешна/надворешна и под вода hush услови, како што се надворешна led осветлување, LED панел екрани, отворено безбедносни камери, соларна енергија инвертер, медицински уред, комуникации, морски опрема ,системи за контрола, мерење опрема и опрема за тестирање, за податоци и напојување.
Услуги на клиентите :
Повеќе детали,ве молиме Контактирајте со нас.

Детали

Бренд Име:
StanexCo
Број На Модел На:
SP1310/S2-SP1311/P2
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Примена:
RF, Осветлување,ПРЕДВОДЕНИ
Пол:
Машки и женски
Тип:
Кружни вдп
Свеж

Избор на клиенти