.

.

New
Топ Продажба ЛП Серија М12 Жица за да Жица PBT Приклучок и Приклучок 5A IP67 Моќ Конектор 4 Pin

Топ Продажба ЛП Серија М12 Жица за да Жица PBT Приклучок и Приклучок 5A IP67 Моќ Конектор 4 Pin

DEN 382.00
DEN 414.72

Стока
Достапно.

Конектори ние се продаваат е Меѓународен бренд компатибилност конектор, ве молиме да го изберат правото за дел број според она што ви треба. Без разлика што и да е вашиот количина, ние ќе ни биде мило да ви испраќа стоките навремено, и ќе им понуди на следење на број за да можете да ја следат стоката нагоре. Ако тоа е за професионална опрема кабел, ве молиме да обезбеди заварување дефиниција.Топ Продажба ЛП Серија М12 Жица за да Жица PBT Приклучок и Приклучок 5 A IP67 Моќ Конектор 4 Pin
Опис На Производот
Спецификации Поврзување на владата Latching Заклучување поврзете Заштита ниво IP67 Кабел спецификација 18 AWG Дијаметар спектар Φ3mm~Φ6mm Контакт со дијаметар×Количина Φ1. Ние сме Професионални Производител на Водоотпорен Индустриски Приклучок, и ние може да го прилагодите со кабел според клиентите барања. Со цел да ви помогне да го изберат правото производи,направивме внимателни категории за вас, ако имате повеќе барање, можете да ги оставите порака кога ќе нарачате, се разбира, можете да контактирате со нас директно. Ако ви треба заварување кабел за приклучок, ќе е подобро да се обезбеди параметар на кабелот и спецификација на конектор. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да погледнете повеќе производи, ви Благодариме! 4. Секој дел број треба да се потврди, ве молиме контактирајте saler за спецификација.0×4 Тековна оценка(А) 5 A Оперативен напон(AC.

Детали

Пакет:
Под 5Pcs
Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
4P
Вметнете тип:
приклучок и приклучок
Број На Модел На:
ЛП-12-C04PE-02-001
Бренд Име:
cnlinko
Материјал:
Високи Перформанси Инженер Пластика
Тип:
моќност
Сертификат:
ISO9001/CE/ROHS
Оперативен напон(AC.V):
250V
Го издржат напонот(AC.V.рм)1 минута:
1500V
Кабел Спецификација:
Дијаметар опсег:
3мм~6mm
Контактирајте Со Дијаметар Број :
1.0*4
Заштита Ниво:
IP67
Работна температура:
-40℃~80℃
Свеж

Избор на клиенти