.

.

New
Q17332 HLK-PM03 AC-DC напон 220V да 3.3 V Чекор Надолу Buck Изолирани Напојување на Модулот Интелигентни Домаќинство Switch Конвертор

Q17332 HLK-PM03 AC-DC напон 220V да 3.3 V Чекор Надолу Buck Изолирани Напојување на Модулот Интелигентни Домаќинство Switch Конвертор

DEN 122.00
DEN 133.92

Стока
Достапно.

3 Visolating прекинувач за напојување на модулот/ чекор надолу модул
1. Сите напонски влез (AC : 90 ~ 264 V)
4.2 VDc
Краткорочни максимална излезна струја
≥1200
ма
Максимална излезна струја за долго време
≥1000
ма
Напонот Пропис
±0.2
А
Текст струја бран
≤10
А
максимален влезен напон
≤270
VAc
Внесете бавниот почеток
≤50
m S
Input Нисконапонски Ефикасност
Вин=110 VAc,Излез полно работно оптоварување≥69
%
Текст Висок Напон Ефикасност
Вин=220 VAc,излез полно работно оптоварување≥70
%
Долгорочна сигурност
MTBF≥100,000
h
Оптоварување оценет излезниот напон
+3. Ниска потрошувачка на енергија, заштита на животната средина, не-оптоварување на косата
9. Производот е дизајниран за да ги исполни барањата на ЕМС и Безбедност Тест
8.1 година гаранција perio
2.100% оптоварување стареење и тестирање
10.5 НА УЛ уверение за осигурување;
PCB одбор користење на двострано бакар облечени плоча производство, материјал за 94-V0 оган оценка ниво;
Безбедносни стандарди : Усогласеност со UL1012, EN60950, UL60950
Изолација напон : I / P-О / П : 2500 VAC
Изолација отпор : I / PO / P> 100 Ohms / 500 VDC 25 C 70% RH
Спроводливост и зрачење : во согласност со EN55011, EN55022 (CISPR22)
Електростатско празнење : IEC / EN 61000-4-2 ниво 4 8k V / 15k V
RF зрачење Имунитет : IEC / EN 61000-4-3 Видете Апликација Забелешка
4.3 Температура безбедност дизајн
На собна температура,кондензатори на оваа власт , на внатрешната површина на главното конвертор максимална температура не надминува 90 C;
Школка максимална површина температурата не надминува 60 C
.

Детали

Должина на кабел:
Други
Тип:
Кабел Адаптер
Бренд Име:
XT-XINTE
Број На Модел На:
HLK-PM03
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти