.

.

New
10 инчен 300мм бања вентилација фан молчи тавански вентилатор бања издувните фан

10 инчен 300мм бања вентилација фан молчи тавански вентилатор бања издувните фан

DEN 3818.00
DEN 4105.44

Стока
Достапно.


3, не треба да биде инсталиран во вода истекување протекување, не се инсталира на висока температура, ладење цевка за да се избегне гас во flue.
6, таванот треба да се постави за да се провери дупка, соба треба да се постави вшмукување дупка за да се осигура дека свеж воздух во.
Производ Детали
Прозорецот или на ѕид тип вентилација фан на инсталацијата, треба да ги почитувате следниве услови :
1, вентилација фанови и таванот на растојание од 5cm или повеќе.
4, кога напојување со користење на штекерот, вентилацијата фан кабелот за напојување треба да биде поврзан со безбедноста стандарден приклучок, кога вентилација фан кабелот за напојување директно поврзан со напојување линија, напојување на контакт од најмалку 2mm целосна прекинувач.5 поврзани со вентилација фан напојување, проверете вентилација фан работење е следниот абнормална појава :
1, без разлика дали нормалното функционирање на фан.4 Применуваат стакло лепило за монтажа притиснете и заградата, вметнување на производот носител во стакло дупка, инсталирајте панелот, а потоа завртка монтажа прстен на заградата.
2, вентилација фан инсталација висина на теренот најмалку 2.1 во соодветната локација на ѕид, отвори фан штекер од дијаметар од 5мм вентилација дупки поврзани со отворено.
8, доколку кабелот за напојување е оштетен, мора да се користи посветен мозок или од други производители или одржување на одделот за купување на специјални компоненти за да се заменат, за да се избегне опасност, мора да биде од страна на производителот или одржување на одделот или стручен кадар, да го замени на стручен кадар.

Детали

Приклучок Тип:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Примена:
фан компресор
Тип:
турбо компресор
Номинална моќност:
30W
Wattage:
Under 500W
Номинална Напон:
220v
Притисок:
Низок Притисок
Број На Модел На:
YDHA-16
Употреба:
Дома, DIY
Извор На Енергија:
AC
Големината на дупки:
230*230mm
Категории на производи:
вентилатор
Енергетска Ефикасност Оценка:
еден-ниво
Школка Материјал:
ABS
дува го оценувате:
180M3/H
Големина:
300*300мм
инсталација на чекање:
Покривот
Ветрот го понесе:
Дијаметарот на 100mm
Свеж

Избор на клиенти