.

.

New
А-линија коленото должина сатен чад beaded vestido де феста curto година евтини акции фустани

А-линија коленото должина сатен чад beaded vestido де феста curto година евтини акции фустани

DEN 2640.00

Стока
Достапно.

Ако верувате предмети беа оштетени за време на превозот, Услуги на Клиентите ќе треба фотографии покажува оштетени пакувања, како и "Доказ за Оштетување" документација од вашиот испорака на превозникот со цел да се процесира вашата наплата.
А-линија коленото должина сатен чад beaded vestido де феста curto 2016 година евтини акции фустани
Големина На Табелата
Поништување На Политика
Сите налози може да биде укинат и да се добие 100% наплата пред објектот deliveried надвор
Политика На Враќање
Вашето задоволство е од суштинско значење за нас. Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во право?
Yes (да).
1,Неисправни, Оштетени или Misshipped Предмети
Дефектен, оштетени или погрешно се испраќаат предмети ги исполнуваат условите за целосно враќање на средствата.
Враќање На Процесот
1) Контактирајте со нас во рок од 7 дена (30 дена за неисправни или неточни ставки) од добивањето на својата цел. Како да се измери должината на мини, коленото должина и чај-должина на здолништа само ако се соберат шупливи на подот мерење?
Ние ги користиме на шупливи на подот мерење за да се утврди каде што коленото е и потоа се намали на точната должина според фустан дизајн. Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, воопшто не двоумете се tocontact нас .
4,Боја На Несовпаѓање
Прилагодувањата на вашиот компјутер на екранот може да ја смени бојата на слики прикажани на нашата продавница. Цветни детали, beading или појаси/алатници може да ја ограничи способноста да ги споделите фустан надвор. Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секој клиент.
3) Еднаш примена на постројката, вашиот вратите ќе бидат обработени во 5 до 7 работни дена. Како нашите фустани е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок.
3, Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара
Фустани кои не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат. Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно.

Детали

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16
Тип На Објект:
Коктел Фустани
Повод:
Коктел Забава
Фустани Должина:
Колено-Должина
Моден Елемент:
едноставна
Силуета:
А-Линија
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Бренд Име:
CloverBridal
Декорација:
Beading
Ткаенина Тип:
Сатенски
Воз:
Никој
Материјал:
Полиестер
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Број На Модел На:
DH9835
Деколте:
Душо
is_customized:
No
Половината:
Природни
Свеж

Избор на клиенти