.

.

New
Чиста Секси Луксузни слонова коска Директно Еден Рамо Кристал Коктел Фустани 2017 Краток Партија Матурска Gown облека коктел courte шик VC15

Чиста Секси Луксузни слонова коска Директно Еден Рамо Кристал Коктел Фустани 2017 Краток Партија Матурска Gown облека коктел

DEN 10800.00
DEN 12000.00

Стока
Достапно.

Како да се Направи ред? 1)на Уплата.Тоа е купувачот е задолжен да плати Царина. (Ние нормално прогласи ниска вредност,не се изјасни вистинска вредност, ако сакате посебна вредност, pls кажете му на продавачот или напишете во полето за пораки на вашата нарачка)
5.
Pls кликнете на "Купи Сега" копчето кога ќе го поставите цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање, а вие може да остават порака во однос на мерењата и боја.0 дополнителни трошоци за плус големина или комплицирано промена на дизајн на услугите на моделот. За доброто на навремена испорака, тоа е длабоко ценети со вашиот вид обезбедување на денот на вашата свадба или на партијата во колона "цел забелешки" кога ќе продолжите со цел да проверете. Понудата е не вклучувајќи какви било додатоци како превез, petticoat, ракавици, итн без посебна најава, ако сакате да купите некои додатоци,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас кога ќе го поставите цел.Боја и Големина
Mersure Настава
1)Ако сакате да Custom Size,ве молиме пополнете ја формата како што е подолу :
-Знам дека овој фустан е многу важно за вас или вашите пријатели, pls бидете сигурни дека ќе добиете целосни и точни мерења!!!!!
Точни мерења што треба да се обезбеди со помош на професионални прилагоди ако сакате custom size :
A : рамо до Рамо;
Б : Брадавица да брадавица;
C : Биста;
D : Половината;
E : Колковите : ;
F : Ракав elength;
G : Bicep;
H : Грб Око(Armhole Околу);
Јас : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли;
Ј : Висина без чевли;
К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан
L : Шупливи да Половината над биста ;
У : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста . Таму ќе биде US$30.22-33 дена да го разгледа и да 3-7 дена да брод(Русија треба околу 15-20 дена да брод).Ние прифаќаме Зачувам,T/T, L/C за голема сума, Western Union за мала сума. Ако се облекуваат големина не пристигне во спецификацијата како еден нареди(1-3cm разликата е дозволено), можат да изберат да се направи корекција на локално се прилагоди, во кој случај, ќе му ги надомести прилагодувањето трошоци додека трошоците не надминува оригиналната цена на фустанот од 20%.

Детали

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W
Тип На Објект:
Коктел Фустани
Повод:
Коктел Забава
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Декорација:
Sequined,Beading,Кристално
Бренд Име:
скромни велејќи
Вграден Градник:
Yes
Воз:
Никој
Моден Елемент:
Илузија
Материјал:
Полиестер,Памук
Силуета:
Директно
Половината:
Природни
Sleeve Стил:
Едно Рамо
Вистински Слики:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Ткаенина Тип:
tulle
is_customized:
Yes
Деколте:
Strapless
Број На Модел На:
VC15
Коктел Фустани:
облека де коктел
Коктел Фустан:
coctail фустан
краток вечер коктел фустани:
Пром Фустани
Партија фустани:
увезени-партија-фустан
Секси Долго Вечер Фустан:
Vestido Долго Де Феста
долгите вечерни фустани:
вечер gown
вечер партија:
Долго Партија Облечи
облека коктел 2015:
Вечерните Фустани
луксузна коктел фустани:
vestidos coctel 2017
vestidos де coctel:
луксузен партија облечи
Свеж

Избор на клиенти