.

.

New
Најновите OBD2 AdBlue AdblueOBD2 за ford Камиони Adblue Obd 2 Приклучок и се Вози Подготвени Уред Adblue/DEF Нокс Емулатор

Најновите OBD2 AdBlue AdblueOBD2 за ford Камиони Adblue Obd 2 Приклучок и се Вози Подготвени Уред Adblue/DEF Нокс Емулатор

DEN 674.00
DEN 748.80

Стока
Достапно.

Правна Напомена : Ad Blue/DEF(Дизел Издувните гасови Течност) се користи за да се намали Нокс гасови во возилата.
OBD2 Ad Blue Емулатор Adblue OBD2 за ford Камиони Adblue Obd 2 Приклучок и се Вози Подготвени Уред Adblue/DEF Нокс Емулатор
Adblue OBD2 Емулатор за С/ORD Камиони Приклучок и се Вози Подготвени Уред од страна на OBD2 ad Blue OBD2 е уред кој може да биде вклучен во OBD2 конекторот на вашиот камион да се емулира работи Adblue OBD2 Опис : Ad Blue OBD2 е Plug&Вози Подготвен уредот да mulate работи ad Blue системи и Нокс сензори на камиони,кои се опремени со EURO 4/5/6 каталитички конвертор системи,дури и со оштетен ad Blue SCR системот. Инсталација и Калибрација на Ford Камиони : 1.ADBlue OBD2 не било промена на поставките трајно.ADBlue OBD2 е многу лесно да се инсталира.Го отстраните следново Осигурувачи (F/ORD) Терминал-15 Терминал-30 3. Сертификат : CE / Ro HS Пакет, вклучувајќи : 1pc x ad Blue OBD2 Емулатор Кутија Интерфејс 1pc x Корисникот Мануел англиски
.d Blue OBD2 е лесно да се инсталира.Без никаква власт оштетување на моторот или предупредувања на табла и во дијагностички систем.Повлечете го Копчето надвор од палење.ADBlue OBD2 не ја оштетува моторот и не предизвикува никакви негативни ефекти на камион фабрика поставување.Можете да ги користите овој уред,ако сте во можност да се најде некоја станица за гориво до вашиот ad Blue/DEF резервоарот. Adblue OBD2 Емулатор за С/ord Камиони : 1.Вклучете го палењето и да го провери нивото на ad Blue,ако тоа покажува 50% или 70%.

Детали

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Верзија На Софтвер:
adblueobd2 за камиони
Бренд Име:
ylsfc
Хардвер Верзија:
AdblueOBD2 За ford Камиони
Јазик:
Англиски
Ажурирање На Софтвер:
No
Специјални Функции:
AdblueOBD2
Име:
Adblueobd2 OBD2
Посебна функција:
AdblueOBD2 Емулатор за камиони
Автомобил Производител:
Ford
adblueobd2 за ford Изглед:
висок квалитет на материјалите
Name1:
AdblueOBD2
AdblueOBD2 За Камиони:
obd2,obd 2,obdii
Материјал:
пластика и метал
Место на Потекло:
Guangdong на Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти